українська російська англійська
На 28 санітарних автомобілях Ужгорода та трьох районів Закарпаття встановлено GPS-навігатори
14.06.2013 | 09:25
Закарпатська ОДА

Наразі завершено монтаж обладнання автоматизованої системи управління швидкою медичною допомогою Закарпатської області для служб «швидкої» обласного центру, Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського районів.  На  28 санітарних автомобілях Ужгорода та трьох районів встановлено GPS-навігатори. Зараз у диспетчерському пункті працює 4 диспетчерів, ще кілька – навчаються.

На Ужгородській станції екстреної меддопомоги Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги працюють кардіологічна, психіатрична, педіатрична, неврологічна, реанімаційна бригади. У день доводиться приймати не менше шістдесяти викликів.

Начальник головного управління охорони здоров’я Закарпатської обласної адміністрації Роман Шніцер під час візиту на станцію екстреної медичної допомоги зауважив: «Центральна диспетчерська використовує у роботі GPS-навігацію для машин швидкої допомоги. Завдяки цій системі ми відслідковуємо виклик, знаємо яка клінічна ситуація, хто у машині із спеціалістів, яка їхня кваліфікація, який діагноз поставлено. Якщо швидка до хворого виїхала не вперше, то відповідно, інформація щодо цього пацієнта вже є у базі даних і лікар може надати допомогу швидше, адже володіє інформацією про хворого. Це дуже ефективна методика».

Голова Закарпатської обласної адміністрації Олександр Ледида відзначив: «Президент України Віктор Янукович під час засідання Комітету з економічних реформ наголосив: медична реформа має впроваджуватися якісно та своєчасно. Наразі нам вдалося організувати роботу центру екстреної допомоги, зокрема, й диспетчерський пункт. За приклад брали досвід Харківщини, де ця система вже відпрацьована. Відтак, Закарпаття стало одним з перших регіонів держави, де впроваджуються такі новації».

 Автопарк служби екстреної медичної допомоги області нараховує 108 санітарних автомобілів. Щонайменше 28 з них потребують заміни. До кінця року Закарпатська область отримає додаткові карети швидкої допомоги – кошти залучатимуться з місцевого та державного бюджетів.

Роботи на території Центру продовжуватимуться. У планах – облаштувати тренінгового центру для лікарів екстреної медичної допомоги, самої території довкола та внутрішніх приміщень.

Довідково

У підпорядкуванні Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги знаходиться одинадцять станцій та три підстанції швидкої медичної допомоги, у складі яких працює 97 бригад.

Відсоток атестованих лікарів ШМД за спеціальністю «медицина невідкладних станів» складає майже 85%. Забезпеченість паливно-мастильними матеріалами, медикаментами та виробами медичного призначення стовідсоткова.

 

 

версія для друку