українська російська англійська
На Волині відбулось транскордонне XVI засідання Ради "Єврорегіону "Буг"
14.06.2013 | 10:50
ВОЛИНСЬКА ОДА

На Волині відбулось XVI засідання Ради  транскордонного об’єднання «Єврорегіон «Буг». В область завітали делегації партнерських регіонів з Республіки Польща та Республіки Білорусь – Люблінського воєводства на чолі з маршалком  Кшиштофом Гетьманом та Брестської області на чолі з першим заступником голови Брестського облвиконкому  Михайлом  Юхимуком. До Луцька  також прибули і  представники Мазовецького воєводства (РП), які декілька місяців тому виявили бажання приєднатися до «Єврорегіону «Буг».

Нагадаємо, що у грудні минулого року в м. Брест Республіки Білорусь, у порядку ротації,  повноваження  керуючого Президії Ради «Єврорегіону «Буг» передали голові Волинської ОДА Борису Клімчуку. У своєму вітальному слові він зазначив:   «Я впевнений, що результатом цієї зустрічі стануть конструктивні рішення та важливі ініціативи, реалізація яких дасть новий потужний поштовх для подальшого розширення та активізації взаємовигідного регіонального й транскордонного співробітництва у рамках нашого Єврорегіону.

«Наше завдання  – розробити нові спільні транскордонні проекти та винайти можливості для залучення зовнішнього фінансового ресурсу під їх реалізацію», - наголосив голова Волинської ОДА.

Зі свого боку, польські та білоруські партнери розповіли  про підготовку спільної Транскордонної стратегії на 2014-2020 роки.

Також у ході засідання презентували концепцію  втілення проекту "Створення транскордонної інфраструктури ефективного управління процесами трудової міграції у «Єврорегіоні «Буг». Такий проект  спрямований на об’єднання зусиль  державних інституції для захисту прав українських трудових мігрантів. Його головною метою  є  створення умов для максимального спрощення офіційного працевлаштування та оплати праці українцям, які працюють за кордоном. У рамках проекту організують підготовку та навчання кадрів відповідно до потреб закордонних ринків праці. Насамперед, це стосується робітничих професій.

У рамках заходу Волинська та Брестська області підписали Угоду про співпрацю між управліннями статистики обох регіонів.

Впродовж 2013-2014 років відбудеться понад півсотні спільних заходів у транскордонних  регіонах-партнерів. Зокрема, одним з пріоритетних завдань  є  розвиток сфери охорони і покращення стану навколишнього середовища. Низку заходів заплановано у напрямку поширення інформації та створення баз даних, серед яких варто відзначити підготовку та видання довідника «Міста – столиці регіонів у Єврорегіоні «Буг» та створення єдиного сайту українською, російською, польською та англійською мовами.

Довідково

Результати діяльності «Єврорегіону «Буг» свідчать, що така модель прикордонних взаємовідносин є дієвою у розвитку економічної співпраці. Впродовж 2012 року темпи нарощування об’ємів товарообміну Волині з Польщею та Білоруссю склали 120 та 530% відповідно. Із загальної суми іноземних капіталовкладень у 247 млн. дол.. США, що надійшли в економіку  регіону в 2012 році,  більше третини є польськими інвестиціями.

Інтенсифікація транскордонного співробітництва з сусідніми державами, залучення фінансових ресурсів з фондів міжнародної технічної допомоги до вирішення актуальних проблем регіону, залишаються одними з пріоритетів роботи  «Єврорегіону «Буг».

У рамках Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» 2007-2013 Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства протягом 2013-2015 років «Єврорегіоном «Буг» буде реалізовано низку проектів, у т.ч.:  «Створення єдиної інформаційної бази фермерських господарств  транскордонного об’єднання «Єврорегіон «Буг»;   «ГІС  через  кордон    спільна  платформа управління у «Єврорегіоні «Буг»;   «Культура  прикордоння    інтеграційна  платформа  місцевих громад «Єврорегіону «Буг» та «Створення інформаційного комплексу у сфері транскордонного туризму в «Єврорегіоні «Буг».

 

версія для друку