українська російська англійська
В Одеській області відкрита сонячна електростанція "Дунайська"
14.06.2013 | 11:10
Одеська ОДА

У рамках виконання стратегічних завдань Президента України Віктора Януковича з розвитку незалежної вітчизняної енергетики в Одеській області відбулось урочисте відкриття сонячної електростанції «Дунайська». Перерізав стрічку нового об’єкта, що знаходиться біля міста Арциз Одеської області заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Петро Хлицов.

За його словами, сонячна електростанція «Дунайська» - вже другий об’єкт енергетичної інфраструктури, реалізований компанією «Activ Solar» в Одеській області. Минулого року цією компанією вже було відкрито першу в нашій області сонячну електростанцію «Старокозаче» потужністю 42,95 МВт.

«Сьогодні йде поетапне освоєння Одеською областю сонячної енергетики. Так, цього року заплановано відкриття таких же електростанцій в Кілійському, Ренійському та Болградському районах. Програма захоплює також Саратський, Тарутинський і Татарбунарський райони на Півдні області і ще 5 північних районів. Сонячні електростанції - це екологічно чисті об'єкти, а під час їх будівництва в Одеській області використовуються найсучасніші європейські технології», - розповів заступник керівника області.

Петро Хлицов підкреслив, що подібні об’єкти приносять значний прибуток регіону: кошти з оренди землі йдуть у бюджети місцевих рад.

Він також наголосив, що голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук поставив завдання прискорювати темпи розвитку енергетики і, зокрема, вже у минулому році Одеська область зайняла 2-ге місце за освоєнням капітальних інвестицій в Україні.

Станом на кінець травня 2013 року станція «Дунайська» виробила вже більше 20 000 мегаватт-годин «чистої» електроенергії, що дозволило уникнути викидів 17 тисяч тонн вуглецю в атмосферу. Загальна потужність сонячної електростанції «Дунайська» складає 43,14 МВт, а площа земельної ділянки, на якій розташована електростанція, – 80 га. На стадії будівництва електростанції  було організовано більше 500 робочих місць.

Масштабність події для району підкреслив голова Арцизької районної адміністрації Іван Пітак: «Виникнення такого об'єкта в Арцизькому районі важливе, так як ми бачимо перспективність розвитку району. А реалізація Президентської програми дозволить відійти від твердого палива, сприяючи розвитку не тільки здорової екології, а й здорової економіки держави».

«Народний бюджет» в дії. В Болградському районі відбувається капітальний ремонт доріг

В рамках проекту голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука «Народний бюджет» відбувається капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць в населених пунктах Болградського району. На сходах громадян в квітні було визначено перелік доріг, які необхідно привести до ладу. Зокрема, на ремонт доріг міста Болград в рамках «Народного бюджету» було виділено майже 2 мільйони гривень.

За даними Болградської районної державної адміністрації на вулицях Училищній, 24 Серпня, Перемоги, Суворова наразі відбувається поточний ремонт.

«Загалом покладено 570 квадратних метрів асфальту на суму 148 тисяч гривень», - розповів голова Болградської районної адміністрації Михайло Садаклієв.

Капітальний ремонт доріг проводиться на центральних вулицях Болграду: на проспекті Леніна та вулиці Інзовській, Асена Христова, Терещенко. Окрім асфальтування, проводяться комплексні роботи із налагодженням водовідведення.

Як зазначив заступник голови райдержадміністрації Іван Каражеков, в рамках «Народного бюджету» ремонтуються дороги і районного значення, так як Болград–Виноградова–Владичень та вже є нове дорожнє покриття на ділянці між населеними пунктами Калчево і Васильєвка.

«Ями на деяких ділянках тут досягали сорока сантиметрів. Проте зараз дорога зроблена якісно, і до неї ми ще довго не повернемось», - каже Іван Каражеков.

До кінця червня також будуть проведені ремонтні роботи на автотрасі Кирнички-Болград.

 

версія для друку