українська російська англійська
У Львові завершено планування багатонаціонального навчання "Кленова арка - 2013"
14.06.2013 | 12:44
Львівська ОДА

Під час заключної плануючої конференції, в якій взяли участь більше 30 представників Збройних Сил України, військових відомств Канади, Польщі та Литовської Республіки, остаточно було узгоджено питання, пов’язані з проведенням цьогорічного навчання.

За словами співкерівника навчання, заступника командира 80-го окремого аеромобільного полку підполковника Володимира Шворака, основу цьогорічного навчання було закладено під час початкової  та головної конференцій.

«Перед початком навчання ми зібрались востаннє, щоб остаточно визначитись із тематикою конкретних заходів навчання, вирішити питання матеріально-технічного та медичного забезпечення, фінансування, проходження митного контролю тощо, — зазначив офіцер.

Цьогорічний захід буде суттєво відрізнятись від попередніх за масштабами. Командно-штабна фаза залишиться у форматі роботи штабів багатонаціонального батальйону та рот, а під час польової, на відміну від попередніх років, коли навчання проводились у форматі однієї багатонаціональної роти, цього разу виконуватиме завдання багатонаціональний батальйон, до якого увійдуть підрозділи Збройних Сил України, Польщі та Литовської Республіки.

Основними завданнями “Кленової арки – 2013” стануть підготовка штабу багатонаціонального батальйону та особового складу підрозділів до проведення операцій з підтримання миру в умовах міста. Зокрема, військові інструктори Збройних сил Канади навчатимуть українських, польських та литовських військовослужбовців діяти в різних ситуаціях під час конвоювання та здійснення патрулювання, виявляти та знешкоджувати саморобні вибухові пристрої, а також протистояти супротивнику в міських умовах.

Проведення навчань серії “Кленова арка” може стати важливим етапом у створенні литовсько-польсько-української бригади. У разі підписання відповідних угод це миротворче з’єднання буде виконувати завдання із підтримки миру в тих куточках нашої планети, де в цьому буде потреба та згідно з міжурядовими рішеннями країн-учасниць.

Варто додати, що цьогорічне навчання серії “Кленова арка” відбуватиметься на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних віськ, що на Львівщині.

За словами начальника Академії генерал-лейтенанат Павла Ткачука, “Кленова арка –2013” буде вже другим у цьому році маштабним міжнародним заходом із підготвки військ, який відбуватиметься на польовій навчально-матеріальній базі цього вишу.

На переконання генерал-лейтенанта Павла Ткачука, проведення міжнародних навчань різного ґатунку, у яких активно беруть участь і вихованці вищого військового навчального закладу, є невід’ємною складовою підготовки висококваліфікованих офіцерів для Збройних Сил України.

версія для друку