українська російська англійська
О.Вілкул: Підготовка заявки на проведення Зимової Олімпіади-2022 - складова державної стратегії розвитку України
14.06.2013 | 14:15
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Підготовка заявки на проведення Зимових Олімпійських ігор 2022 року є складовою державної стратегії розвитку України, Карпатського регіону, Львова та всіх західноукраїнських областей. Вона передбачає розвиток інфраструктури, промоушн потенціалу регіонів України за кордоном, залучення інвестицій в туристичний і готельний бізнес. У тому числі, мова йде і про розвиток внутрішнього туризму, сказав Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул під час виступу на Першій міжнародній бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners».

Він зазначив, що паралельно з підготовкою до Євробаскету-2015, Україна готується подати заявку на Зимові Олімпійські Ігри - найбільш масштабні міжнародні змагання із зимових видів спорту. Олімпіада - це понад 3 млрд. телеглядачів. Це 17 чемпіонатів світу з 15 видів спорту протягом 16 днів.

Проект «Олімпійська надія», підготовка заявки до отримання Україною права проводити зимові олімпійські ігри-2022 є ініціативою Президента України Віктора Януковича.

«Олімпіада - це складний шлях від підготовки заявки до МОК на право проведення заходу до проведення змагань. Проведення в Україні Зимових Олімпійських Ігор дозволить розвинути ту спадщину, яку отримає країна від Євробаскету-2015», - сказав Олександр Вілкул.

Прикладом успішного проведення Олімпійських Ігор можуть служити міста Турин і Барселона.

Ігри в італійському Турині допомогли місту стати новим туристичним і бізнес-центром Європи. Містом, яке має відвідати кожен турист, який приїхав до Італії, поряд з Римом, Флоренцією і Венецією.

Після проведення Олімпіади-1992 року з'явився термін «ефект Барселони». Він характеризує потужний економічний підйом, який переживає країна внаслідок проведення на своїй території спортивних подій світового масштабу, завдяки зростанню потоку туристів та модернізації внутрішньої інфраструктури.

«Потенціал Львова - безмежний. І за останні роки ми вже зробили серйозні кроки для того, щоб відкрити його світові. У нас є всі шанси зробити Карпатський регіон визнаною у світі перлиною зимового і літнього туризму, тренувальною та змагальною базою зимових видів спорту», - сказав Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул.

Він підкреслив, що зусилля при підготовці заявки будуть скоординовані з регіональною стратегією розвитку. «Як керівник Огркомітету я тримаю на постійному контролі процес узгодження планів з підготовки заявки на право проведення в Україні Зимових Олімпійських Ігор 2022 року. Ми налагодили ефективний діалог з місцевою владою в регіонах, в яких планується проведення Ігор, а також з Національним Олімпійський Комітетом України, який очолює Сергій Бубка», - сказав Вілкул.

Україна планує проведення Зимових Олімпійських Ігор-2022 у Львові, Тисовці та Боржаві.

Олександр Вілкул зазначив: «Олімпіада – це створення потужної спадщини: нових спортивних об’єктів, туристичної та готельної інфраструктури, десятків тисяч нових восокоплачуваних робочих місць. Олімпіада має стати святом для кожного українця».

«Я переконаний, що кожен з нас хоче пишатися Україною. Якісне проведення змагань глобального рівня - це привід для гордості за країну. Мудро розпорядитися таким шансом - це наше завдання», - сказав Олександр Вілкул.

Довідково

МОК приймає від країн заявки на право проведення Зимової Олімпіади до 14 листопада цього року. Влітку 2014 року із загального списку претендентів визначиться коло міст-кандидатів. У липні 2015 року виконком МОКу визначить місто-переможець, який прийме Ігри в 2022 році.

 

 

версія для друку