українська російська англійська
У 8-ми населених пунктах Полтавщини встановлять пам'ятники Кобзареві
15.06.2013 | 14:18
Полтавська ОДА

У Полтавській області виготовлять та встановлять  пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіальні дошки Тарасові Шевченку у таких населених пунктах: Гадячі, Глобиному, Козельщині, Чорнухах, Чутовому, Опішні. До того ж, мають намір на черговій сесії проголосувати за кошти ще й на місто Лубни та селище Машівку, де теж немає пам’ятників Кобзареві.

На засіданні оргкомітету, яке провів заступник голови – керівник апарату Полтавської ОД Валерій Пархоменко, розглянули варіанти майбутніх пам’ятників та обговорили  з яких матеріалів їх виготовлять. Скоріш за все це буде бетон, окований міддю.

«Наступний рік Президент України Віктор Янукович оголосив роком Тараса Шевченка, і Полтавщина готується до його підготовки та проведення. Передбачено виготовлення та встановлення пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дошок в усіх населених пунктах області, де побував під час поїздки  Україною Тарас Шевченко, і де їх ще досі не встановлено», – наголосив Валерій Пархоменко.

Також, в рамках Програми увічнення пам’яті видатних земляків, на Полтавщині створюватимуть документальні фільми, цикли теле- та радіопепередач про Кобзаря та його творчу спадщину тощо.

 

версія для друку