українська російська англійська
В.Козак: Україна - це краще місце для інвесторів, а її інфраструктура - це найкращий напрям для інвестицій
14.06.2013 | 15:14
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Інфраструктура України сьогодні дозволяє забезпечити перевезення і пасажирів, і вантажів. Однак, вона потребує модернізації, розвитку нових технологій і реалізації нових інфраструктурних проектів, й у цьому - спільна мета держави та бізнесу. На цьому сьогодні під час міжнародної бізнес-конференцї "ABC: Ukraine and Partners" наголосив Міністр інфраструктури України Володимир Козак.

"Державні чиновники, інвестори, банкіри, бізнес - це єдина команда для отримання взаємовигідного результату", - сказав Міністр, додавши, що наша країна є найкращою для інвестування.

"Україна за своєю територією є найбільшою в Європі, за кількістю населення займає шосте місце, ми входимо в десятку європейських країн за протяжністю доріг та маємо велику довжину залізничних ліній - показник, який є найвищим у Європі та входить до п'ятірки країн світу. Ми маємо зручні виходи до Азовського та Чорного морів, 18 морських портів, - сказав Володимир Козак. - Тож кращого місця як Україна для інвестицій і кращого напрямку для цього, ніж інфраструктура, сьогодні важко знайти".

За словами Міністра інфраструктури, для створення привабливих умов з метою  залучення бізнесу до процесу розвитку інфраструктури необхідно забезпечити рівний доступ бізнесу до інфраструктури різних форм власності, забезпечити захищеність інвестицій та гарантію їх окупності. Отже, для цього необхідні прозорі та зрозумілі правила для інвесторів, і відкриті та чіткі критерії розробки та пропозиції проектів для інвестицій. Володимир Козак зазначив, що для створення рівних правил гри всіх учасників потрібна відповідна законодавча база, і значна частина кроків у цьому напрямку вже зроблена.

"Ми проводимо реформування залізничного транспорту. Важливий результат, який підвищує інвестиційний рейтинг України - розміщення Укрзалізницею євробондів на 500 млн. доларів США. Також, від учора набув чинності Закон України "Про морські порти". Тобто, у підприємств всіх форм власності у галузі вже є вільний доступ до портової інфраструктури.  Крім того,  виносимо на розгляд Верховної Ради України два законопроекти  щодо реформування дорожньої галузі. Ми також ведемо переговори з Європейською співдружністю щодо "відкритого неба". - розповів Міністр інфраструктури.

Володимир Козак додав, що Міністерство інфраструктури відкрите до співпраці з бізнесом та забезпечить належний супровід кожному інвестиційньому проекту.

Як зазначив за підсумками конференції керуючий партнер компанії «Делойт» в Україні, Білорусі і Грузії Володимир Вахт, для інвестора в інфраструктуру в першу чергу важлива довіра до держави. "Усі угоди базуються на тому, що інвестор поверне свої кошти у вигляді доходів від реалізації інвестиційного проекту. Й усі сьогоднішні заяви, у тому числі, Володимира Козака, гарантують їх виконання", - зазначив Володимир Вахт.

 

версія для друку