українська російська англійська
Сергій Болоболін: Реформування залізничної галузі зробить її більш прозорою та привабливішою для інвестицій
14.06.2013 | 15:36
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Питання реформування залізничного транспорту залишається найактуальнішим та найважливішим для галузі, адже воно пов’язане з її майбутнім розвитком. Про це повідомив генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін під час панельної дискусії: «Інвестиційні та бізнесові можливості розвитку інфраструктури та реалізації транзитного потенціалу України», що пройшла в рамках Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine&Partners».

Генеральний директор Укрзалізниці наголосив на тому, що галузь потребує термінових і масштабних інвестицій у модернізацію і розвиток, адже на сьогодні зношеність основних фондів, зокрема, тягового рухомого складу досягає вже 90%.

"На сьогодні знос основних фондів, у першу чергу тягового рухомого складу наближається до 90%.У якості прикладу можу навести основні наші залізниці – це Донецька і Придніпровська, на які припадає приблизно 2/3 вантажообігу України. Так ось,електровози, які працюють на цих залізницях, мають практично дворазовий ресурсний знос», – зауважив генеральний директор.

За його словами, структурні перетворення, які запланував Уряд, дозволять встановити більш прозору структуру залізничного господарства, а кроки в бік прозорості у будь-якому випадку підвищують інвестиційну привабливість підприємства.

«Вважаю, що успішне використання потенціалу залізниць України, прийняття ефективних рішень пов’язаних з реформуванням галузі дозволить нам у повній мірі задовольнити потреби української економіки у перевезеннях, переломити ситуацію з транзитом та залучити додаткові об’єми вантажів», - наголосив Сергій Болоболін.

Нагадаємо, Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1106 було затверджено нову редакцію Державної цільової програми реформування залізничного транспорту на 2010-2019 роки.

 

версія для друку