українська російська англійська
Іноземні інвестори готові вкладати більше у сільське господарство України
14.06.2013 | 16:00
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна розширює співпрацю з іноземними інвесторами у сфері сільського господарства. Так, про перспективні напрями співпраці йшлося під час дискусійної панелі «Інвестиції в аграрну галузь України. Нагодуємо світ разом!», яка відбулася у рамках Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners» 13 червня. Учасники дискусії обговорили питання посилення інвестування в український аграрний сектор. Зокрема, такі його напрямки, як виробництво зернових, олійних, продукції харчової промисловості, машинобудування, розвиток логістики тощо.

«Для нас дуже важливо розширювати зв’язки з існуючими та новими  інвесторами. Адже, як справедливо зазначають провідні експерти, саме аграрна галузь є не лише візиткою України, але й сприяє залученню коштів у суміжні галузі. Ми провели низку зустрічей з компаніями та країнами, що вже інвестують в Україну, а також з потенційними інвесторами у вітчизняне сільське господарство. Хочу наголосити, що наші партнери відзначили особливу привабливість нашого аграрного сектору та готовність нарощувати темпи інвестування в нього», − зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк зауважив, що аби посилити інвестиційні потоки у вітчизняне сільське господарство, Уряд працює над покращенням інвестиційного клімату в країні.

Своєю чергою іноземні представники зазначили, що аграрний сектор, як ключовий і стратегічний для України, має високу інвестиційну привабливість.

Зокрема, Директор ЄБРР в Україні Шевкі Акюнер наголосив, що в Україні сільське господарство є найбільш привабливим для інвесторів: «ЄБРР також  буде суттєво підтримувати український аграрний сектор. Так,  ми вже залучили близько 3 мільярдів євро та сприяли реалізації 76 проектів, працюючи  в Україні. І щороку ми вкладаємо до 200-250 мільйонів євро. Це не тільки наші гроші, але й кошти інвесторів, які ми мобілізуємо і спрямовуємо в аграрний сектор України».

Окрім того, у спілкуванні з журналістами керуючий партнер компанії «Hussar&Co» (США) Томас Фратер зазначив, що інвестори цінують ті унікальні переваги, які має українське сільське господарство. «Ми, як інвестиційний банк, бачимо перспективу реалізації низки інвестиційних проектів у сільському господарстві Україні. А це сприятиме залученню й інших іноземних інвестицій в Україну», − додав інвестор.

Свою зацікавленість у поглибленні співпраці з Україною у сфері інвестування аграрного  сектору висловили також і представники Кореї.

версія для друку