українська російська англійська
Україна будуватиме прагматичні відносини і нарощуватиме товарообіг з Митним союзом, - Юрій Бойко
14.06.2013 | 17:00
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Україна має намір вибудовувати прагматичні відносини і нарощувати товарообіг з країнами - членами Митного союзу. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко 14 червня 2013 р. в ході панельної дискусії «Розвиток Митного союзу та економічної інтеграції країн СНД: перспективи українського бізнесу», яка відбулася в рамках Першої міжнародної бізнес - конференції «ABC: Ukraine & Partners».

«Україна пов'язана з країнами Митного союзу дуже сильними коопераційними і виробничими відносинами, насамперед - в наукомістких галузях. Ми також маємо розвинену систему торгівлі - товарообіг між Україною і країнами Митного союзу складає понад 60 млрд. доларів. І нам потрібно розвивати ці відносини, щоб як мінімум не знизити, а ще краще збільшити цей товарообіг. В умовах жорсткої конкуренції в світі дуже важливо, щоб торговельні зв'язки, які є локомотивом економіки, розвивалися», - сказав Юрій Бойко.

Він зазначив, що розвиток торговельних зв'язків з країнами - членами Митного союзу позитивно відіб'ється на всій українській економіці, особливо на її наукомістких галузях.

«Ми постачаємо до країн Митного союзу найбільш наукоємні продукти, що мають істотну додану вартість. Це високоінтелектуальна продукція, в основному машинобудування, електроенергетики, транспортного машинобудування, у виробництві якої Україна ще з минулих часів зберегла одну з провідних ролей. Тому, важливі торговельні зв'язки, але ще більш важливо, що їх зміцнення сприяє розвитку нашої економіки», - підкреслив Віце-прем'єр-міністр України.

Юрій Бойко також відзначив важливість недавньої зустрічі на вищому рівні в Астані та підписання в Мінську Меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною для подальшого розвитку відносин з країнами - членами Митного союзу.

«Зустріч в Астані за участю Президента України Віктора Януковича і президентів країн Митного союзу, а також недавнє підписання Меморандуму в Мінську для нас мають надзвичайно важливе значення. У результаті підписання Меморандуму Україна отримала можливість бути спостерігачем у майбутньому Євразійському економічному союзі, структурі, яка почне працювати з 1 січня 2015 року, в якій буде вільне переміщення не тільки товарів, але й капіталів, послуг і трудових ресурсів. Для нас це означає можливість уже сьогодні оцінювати ті кроки, які здійснюються країнами - членами Союзу, бачити своє місце в цьому процесі, відповідним чином вибудовувати відносини і проводити переговори з нашими партнерами», - сказав Віце-прем'єр-міністр.

«Ми і надалі будемо прагматично, прозоро і відповідально підходити до розвитку відносин з країнами - членами Митного союзу, і робити все, щоб ці відносини були на благо всім учасникам цього процесу», - резюмував Юрій Бойко.

 

версія для друку