українська російська англійська
Кримські ліси готові до туристичного сезону
15.06.2013 | 09:21
Рада міністрів АРК

Державні лісогосподарські підприємства готові до проведення туристичного сезону в гірському Криму.

Зокрема, проведені роботи з маркування туристичних маршрутів, облаштування місць масового відпочинку і туристичних стоянок. Заходи із вдосконалення рекреаційних послуг тривають.

Для охочих відвідати гірсько-лісову зону півострова підготовлено 204 туристичні маршрути, 84 туристичні стоянки, 54 місця масового відпочинку і еколого-просвітницьких об’єктів, 8 об’єктів природно-заповідного фонду і 23 об’єкти показу Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника.

Інформацію про туристичні стоянки, туристичні стежки, місця відпочинку, еколого-просвітницькі об’єкти та маршрути, розташовані в гірсько-лісовій зоні Криму на території лісогосподарських підприємств, можна отримати на офіційному веб-ресурсі в розділі «Рекреація» Рескомлісу АРК. Інформація постійно оновлюється.

За даними начальника рекреаційної ділянки ландшафтного заповідника загальнодержавного значення «Великий каньйон Криму» Сергія Цюприка, у найбільш відвідуваному в Криму місці лісники встановили урни, лавки, наочну агітацію. «Поблизу стежок прибрано сухостійні дерева, небезпечно розташовані камені, розширено і укріплено самі стежки, встановлено сходові марші. Укріплено переходи через струмки та річки, прибрано осколки каменів і встановлено додаткові огороджування на небезпечних ділянках. Роботи з благоустрою цієї рекреаційної ділянки в триста га ведуться другий рік. За сезон цю територію відвідують 25 тисяч чоловік», — повідомив він.

Щорічно підприємствам лісової галузі видаються ліміти Міністерства екології та природних ресурсів України на спеціальне використання природних ресурсів у межах об’єктів природно-заповідного фонду. Сума плати за відвідування об’єктів з наданням інформаційно-екскурсійних послуг погоджена з органами місцевого самоврядування.

У даний час на території Рескомлісу АРК платними є 8 об’єктів природно-заповідного фонду і 23 об’єкти показу Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника. Стягнення плати за відвідування об’єктів природно-заповідного фонду здійснюється відповідно до ст. 47 Закону України «Про природно-заповідний фонд України».

Головний лісничий ДП «Куйбишевське лісове господарство» Віталій Кочерженко повідомив, що плата стягується тільки за послуги держлісохорони на турстоянках і місцях відпочинку. За прохід лісом з туристів гроші не стягуються. Кошти, отримані від ведення цієї діяльності, витрачаються на проведення природоохоронних заходів і підлягають оподаткуванню в повному обсязі.

 

версія для друку