українська російська англійська
Об'єм прямих іноземних інвестицій у Крим склав майже 1,5 млрд. доларів
15.06.2013 | 10:22
Рада міністрів АРК

На початок цього року обсяг прямих іноземних інвестицій в Крим з 49 країн-інвесторів склав 1,46 млрд. дол. США. Про це повідомив міністр фінансів Автономної Республіки Крим Микола Скорик.

На кожного кримчанина припадає 748 дол. США в іноземних інвестиціях, що майже на 152 дол. більше в порівнянні з 2012 роком. Більш за все іноземного капіталу вкладено у будівництво, сільське господарство і екологічно чисту енергетику Криму

Міністр нагадав, що згідно з даними Українського кредитно-рейтингового агентства (UCRA), Крим отримав найвищий ступінь інвестиційної привабливості IА1 і кредитний рейтинг uaА. «Аналітики UCRA впродовж багатьох років беруть участь у привласненні близько 1000 кредитних рейтингів українським банкам, страховим компаніям, підприємствам, муніципалітетам. До думки агентства традиційно прислуховуються як національні, так і зарубіжні інвестори», — повідомив Микола Скорик.

Глава міністерства підкреслив, що рейтинг інвестиційної привабливості Криму нині є одним з найвищих в Україні. «Раніше республіці були присвоєні кредитний рейтинг «uaВВВ+» і рівень інвестиційної привабливості «invA». Це високі оцінки. Безумовно, вони зіграли свою роль у тому, що за два минулі роки об’єм іноземних капіталовкладень у Крим збільшився більш ніж в два рази, — додав Микола Скорик. — Судячи з нової оцінки Українського кредитно-рейтингового агентства, рівень довіри до регіону повинен збільшитися. Значить, є підстави вважати, що надходження інвестицій зросте».

В даний час найбільш суттєві вкладення іноземного капіталу спостерігаються в області будівництва і реконструкції: реалізується 40 проектів (45% від загального обсягу інвестицій); у сільському господарстві — 27 проектів (30%) і альтернативної енергетики — 22 проекти будівництва і розвитку вітряних і сонячних електростанцій (25%). Найбільш великими інвесторами є компанії Filasa International (Франція), Greenworks (Бельгія), Green Max Capital Advisors (США) і WKN AG (Німеччина).

 

версія для друку