українська російська англійська
До кінця червня на Вінниччині запрацюють ще дві сонячні електростанції
17.06.2013 | 09:36
Вінницька ОДА

До кінця червня на Вінниччині запрацюють ще дві сонячних електростанції – в селах Гнатків та Чернятка Томашпільського і Бершадського районів відповідно. Про це під час прес-конференції повідомили керівники фірми-підрядника, котра практикує впровадження на території області альтернативної енергетики. Даною компанією за сприяння Європейського банку реконструкції і на Вінниччині вже введено в експлуатацію три сонячних електростанції.

Вінниччина активно втілює проекти з використання альтернативних джерел енергії. Зокрема, незабаром у Томашпільскому та Бершадському районах видобуватимуть електроенергію за допомогою сонця. Для розробки, будівництва та експлуатації альтернативних електростанцій потужністю 5 МВт та 7 МВт Європейський банк реконструкції та розвитку надав компанії кредит у розмірі 22 мільйони євро.

Впровадженням видобутку сонячної енергії компанія займається вже п’ять років. Зокрема, на Вінниччині реалізовано два проекти. Загалом фірма-підрядник має намір побудувати на території Вінницької області шість сонячних електростанцій загальною потужністю 40 МВт.

Загальна вартість однієї такої сонячної станції 10 мільйонів євро. Її окупність 5-7 років. За словами експертів, будівництво таких електростанцій дає можливість не тільки добувати дешеву енергію, а й берегти навколишнє середовище.

Спорудження геліоенергетичних електростанцій має неабияке значення для розвитку територіальних громад. Зокрема, створюються нові робочі місця, до місцевих бюджетів сплачуються податки за орендовану землю, виконуються соціальні зобов’язання.

 

версія для друку