українська російська англійська
Київська ОДА: Педіатричному центру вручено нове обладнання для підтримки передчасно народжених дітей
17.06.2013 | 12:36
КИЇВСЬКА ОДА

17 червня за участю голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка в педіатричному центрі дитячої лікарні Броварського району відбулося вручення нового обладнання для підтримки передчасно народжених дітей.

Голова Київської ОДА акцентував увагу на реалізації національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства», у рамках якого на Київщині триває робота зі створення перинатального центру. Його планують ввести в експлуатацію вже наступного року. За його словами, майбутній перинатальний центр, який буде функціонувати на базі КЗ КОР «Київський обласний центр охорони здоров'я матері і дитини», дасть змогу зменшити кількість патологій під час вагітності, а також значно скоротити малюкову та материнську смертність.

«Створення перинатального центру - це не лише відкриття добре обладнаного і відремонтованого медичного закладу. Насамперед, це нові підходи в організації перинатальної допомоги, освоєння нових медичних технологій та забезпечення сучасних стандартів надання допомоги, - зазначив Анатолій Присяжнюк.

Поспілкувавшись з лікарями та ознайомившись з їхніми проблемами та успіхами, голова КОДА передав педіатричному центру нове устаткування, призначене для маленьких пацієнтів, які народилися передчасно, а саме: кювет для недоношених дітей, 3 термолампи, 2 лампи чистого тепла, а також апарат УВЧ, електрокардіограф, електрофорез та інгалятор. Фотолампа для обігріву тримає тепло 3 тисячі години, що забезпечує швидке та ефективне лікування новонароджених. У подарунок отримали і монітор, за допомогою якого вимірюється частота дихання малюків та визначається насиченість киснем молодого організму.

«Це обладнання допомагатиме нам виходжувати новонароджених. Наприклад, ці лампи призначені для підтримки належного рівня температури тіла у малят. Належний результат досягається за 72 години перебування маленького пацієнта під лікувальною фотолампою. До того ж дитина зовсім не потребує медикаментів, що доводить високу якість такого обслуговування, - сказала Ірина Ткаченко, завідуюча педіатричним відділенням.

За її словами, педіатричний центр дитячої лікарні обслуговує жителів Броварського району та міста і розрахований на 10 дітей. На даний час на терапевтичному лікуванні знаходиться троє малят. Нещодавно у відділені було зроблено капітальний ремонт та реконструйовано палати й кабінети для проведення лікування новонароджених.

 

 

версія для друку