українська російська англійська
Зберегти родючість землі - першочергове завдання, яким щодня опікуються землевпорядники Сумщини
17.06.2013 | 13:04
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Боротьба з опустелюванням та посухою є актуальною проблемою у контексті гарантування продовольчої безпеки країн. Тож Генеральною Асамблеєю ООН проголошено 17 червня як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухою.

«Гострої проблеми з опустелюванням чи посухою у Сумській області немає. В силу природних умов наші ґрунти зазнають інших згубних впливів як техногенних, так і природних. А це – водна ерозія та людська недбалість у використанні землі», – зазначила Валентина Пелих, перший заступник начальника головного управління Держземагентства у Сумській області.

На Сумщині природні умови сприяють розвитку сільського господарства та вирощуванню екологічно чистої продукції. Завдяки цьому протягом останніх 20 років освоєння земель відбувається досить екстенсивно. Як результат – розораність сільськогосподарських земель області складає 70 відсотків, хоча середній показник допустимої норми розораності в країнах ЄС – 26 відсотків.

Регіональною програмою використання та охорони земель Сумської області на 2007-2015 роки передбачено ряд заходів зі збереження та відтворення родючості ґрунтів. Так, серед основних завдань програми – зменшення розораності земельного фонду, збільшення лісистості території та дотримання екологічних вимог охорони земель при здійсненні землеустрою територій.

«Не зайвим буде нагадати землекористувачам, що перед землею у них є обов’язок – зберегти її родючість для нащадків. Дбайливе ставлення до землі потрібно популяризувати. Коли в суспільстві йде мова про споживання екологічно чистої сільськогосподарської продукції – це повинно лише спонукати товаровиробників до збереження родючості ґрунтів», – зауважила Валентина Пелих.

 

версія для друку