українська російська англійська
М. Присяжнюк: Держава допомагає молочникам знайти нові зовнішні ринки збуту
17.06.2013 | 16:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Держава постійно працює над розширенням зовнішніх ринків збуту вітчизняної молочної продукції. Адже зростає не лише виробництво молока, а й можливості для його переробки. Так, вітчизняні молокопереробні підприємства  щороку переробляють близько 5 мільйонів тонн молочної сировини та експортують понад 1 мільйон тонн молочних продуктів. Основними експортерами є Росія, Молдова, Казахстан, Туркменістан, Азербайджан та Грузія. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Вітчизняна молочна галузь є стратегічною складовою економіки України, яка має велике соціальне значення. Так, для нас важливо не лише збільшити виробництво молока, а й забезпечити його високотехнологічну переробку. І на сьогодні ми вже маємо понад 500 молокопереробних підприємств, які атестовані на виробництво молока та молочних продуктів. І щороку їхні потужності дозволяють переробити близько 5 мільйонів тонн молочної сировини», − зазначив Микола Присяжнюк.

При цьому Міністр наголосив, що на сьогодні молокопереробна галузь є високотехнологічною. Тому велика увага приділяється модернізації існуючих підприємств та створенню нових. Наприклад, минулого року у Київській області було відкрито два нових підприємства з виробництва дитячого харчування на молочній основі. Зокрема, для їхнього створення було залучено 260 мільйонів гривень  вітчизняних та іноземних інвестицій.

Окрім того, Микола Присяжнюк наголосив, що вітчизняна молочна галузь має високий експортний потенціал. Тому Україна постійно працює над розширенням зовнішніх ринків збуту вітчизняної молочної продукції.

«Товари молочного виробництва займають велику частку в загальному експорті нашої держави. Так, молокопереробними підприємствами щорічно експортується близько 1 мільйона тонн молокопродуктів у перерахунку на молоко. При цьому їх імпорт низький і становить 2% від загальних обсягів виробництва молока», − наголосив Микола Присяжнюк.

За словами очільника відомства, вітчизняна молочна продукція експортується здебільшого до Росії, Молдови, Казахстану, Туркменістану, Азербайджану та Грузії.

 

 

версія для друку