українська російська англійська
В Україні вже зібрано майже 178 тисяч тонн озимих зернових
17.06.2013 | 17:41
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні тривають жнива. Станом на 17 червня аграрії п’ятьох регіонів України вже намолотили 176 тисяч тонн озимого ячменю. Загалом, в Україні вже зібрано майже 178 тисяч тонн озимих зернових. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Жнива в Україні набирають обертів. Так, до збирання озимих зернових та зернобобових культур вже приступили аграрії чотирьох південних областей та Криму. Загалом, сільгоспвиробники вже зібрали 177,8 тисячі тонн зерна з площі 79,2 тисячі гектарів. Переважно зараз збирають озимий ячмінь. Його аграрії вже намолотили 176 тисяч тонн із 77,2 тисячі гектарів», − поінформував Міністр.

При цьому Микола Присяжнюк зазначив, що цьогоріч урожайність цієї культури більша порівняно з минулим роком. Якщо минулоріч його збирали в середньому по 16,4 центнера з гектара, то цього року його врожайність більша на 27% та становить 22,8 центнера з гектара.

Також, за словами очільника відомства, аграрії Півдня розпочали збирання озимої пшениці. Її вже намолочено перші 1,2 тисячі тонн.

Окрім того, Микола Присяжнюк наголосив, що наразі Мінагрополітики здійснює низку спеціальних заходів для  підготовки та проведення збирання ранніх зернових і зернобобових культур. Також в Україні розпочав роботу Штаб з питань координації проведення комплексу збиральних робіт. Він діятиме постійно, аби якнайоперативніше реагувати на ситуацію в полі.

 

 

 

версія для друку