українська російська англійська
Дніпропетровщина презентує свої досягнення в космічній індустрії на виставці у Франції
18.06.2013 | 10:05
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

Конструкторське бюро «Південне» та ТОВ «Науково-виробнича фірма «Дніпротехсервіс» представляють науково-технічний потенціал Дніпропетровщини на виставці 50-го Міжнародного авіакосмічного салону в Ле Бурже (Франція). В урочистому відкритті роботи 50-го ювілейного авіасалону взяв участь Прем’єр-міністр  України Микола Азаров. Провідний захід авіаційної та космічної індустрії офіційно відкрив президент Франції Франсуа Олланд.

Як зазначив Микола Азаров, підтримка авіабудування на державному рівні дає перспективи розвитку галузі. Глава Уряду наголосив, що під керівництвом Президента України Віктора Януковича авіабудування в Україні стабільно розвивається. У значній мірі це відбувається завдяки державній підтримці. Зокрема, підтримці розвитку авіабудування значне місце відведено в Державній програмі активізації розвитку економіки. «В Україні підтримують авіабудівну галузь на державному рівні. Це дає можливість розвивати виробництво на перспективу», - наголосив Микола Азаров.

Голова Дніпропетровської Дмитро Колєсніков привітав підприємства Дніпропетровщини з початком роботи виставки в Ле Бурже, зазначивши: «Наш регіон – серце ракетно-космічної галузі України. Ми пишаємося  тим, що саме на Дніпропетровщині багато десятиліть виготовляються кращі зразки вітчизняної ракетно-космічної техніки. Звідси починається славетний шлях до зірок, що став можливим завдяки поєднанню інтелекту та передової техніки. Сьогодні КБ «Південне» успішно поєднує свої зусилля з провідною машинобудівною корпорацією «Дніпротехсервіс». Підприємства виходять на нові обрії у проектуванні та виробництві техніки для освоєння космічного простору. Цим вони втілюють у життя настанови нашого Президента Віктора Федоровича Януковича про посилення приватно-державного партнерства для активізації розвитку економіки».

Цього року участь у роботі авіасалону беруть більш, ніж 2 тис. експонентів з 44 країн, у тому числі – з України. Тут представлені останні моделі літаків, космічних апаратів, авіаційних і ракетних двигунів, авіаційна і протиповітряна бойова техніка, керовані ракети, бортове та наземне навігаційне обладнання, аеропортове устаткування і системи керування повітряним рухом тощо. Зокрема, дніпропетровські підприємства ракетно-космічної галузі представили в Ле Бурже моделі ракетоносіїв «Зеніт 3 SLB», «Циклон-4», «Маяк-23», «Антарес».

У Ле Бурже поряд з дніпропетровськими підприємствами свої унікальні напрацювання представлять Національне космічне агентство України, ДП «Антонов», державний концерн «Укроборонпром», АТ «Мотор Січ», корпорація «НВО «Прогрес», підприємство спеціального приладобудування «Арсенал».

Довідково

Співпраця КБ «Південне» та корпорації «Дніпротехсервіс» є вдалим прикладом партнерства державного та приватного сектору, спрямованого на виробництво техніки для освоєння космічного простору. Зокрема, дніпропетровські підприємства беруть участь у програмі космічної агенції США NASA «Commercial Orbital Transportation Services» (СOTS, «Послуги з комерційного орбітального транспортування»), в рамках якої створено ракету-носій Antares для вантажних польотів на Міжнародну космічну станцію (МКС). Перший ступінь для цієї ракети створено КБ «Південне» та ВО «Південмаш» у співпраці з НВГ «Дніпротехсервіс», яке розробило та виготовило 48 одиниць технологічного устаткування для збірки ракети-носія Antares, а також оснащення для її випробування. Перша ракета-носій Antares з успіхом стартувала 21 квітня 2013 р. з о. Уоллопс у штаті Вірджинія, США.

У Дніпропетровську на базі на ПАТ «Дніпроважмаш» (входить до НВГ «Дніпротехсервіс») уперше в світі створено випробувальний «Сухий космодром». Він є повнорозмірним аналогом стартової споруди на космодромі «Алкантара» (Бразилія), яка створюється для експлуатації української ракети-носія «Циклон-4». До складу «Сухого космодрому» входять будівельні споруди з технічними системами і випробувальне обладнання. Відпрацювання наземного обладнання ракет-носіїв на виробництві не має світових аналогів і дозволяє поставити обладнання до Бразилії у стані високої заводської готовності, що забезпечить надійну роботу пускового модуля.

 

версія для друку