українська російська англійська
Запорізьку АЕС обладнають сучасною установкою зі спалювання твердих відходів
18.06.2013 | 12:44
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Споруджуваний на Запорізькій АЕС комплекс з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ) незабаром поповниться сучасною установкою спалювання датського виробництва. Переваги комплексу полягають у тому, що нове обладнання повністю відповідає останнім світовим тенденціям у сфері поводження з РАВ. На сьогодні воно є найсучаснішим обладнанням з представлених на ринку провідними світовими фірмами, що працюють в цій галузі.

За умовами проведення тендеру Єврокомісії, постачальник такого обладнання повинен мати досвід проектування і подальшої експлуатації на інших світових об'єктах, які здійснюють поводження з РАВ. Цей пункт тендеру ретельно опрацьований і успішно виконаний. Подібне обладнання сьогодні ефективно експлуатується на спеціалізованих підприємствах західної Європи, Америки та Японії.

Серед українських атомних електростанцій Запорізька АЕС є єдиною, яка має установку спалювання твердих РАВ, і зовсім скоро буде першою, яка має в експлуатації таку сучасну техніку. Серед її незаперечних переваг слід відзначити те, що нова установка спроектована з урахуванням жорстких європейських і українських екологічних норм, тому як експлуатація самого обладнання, так і отримуваний в результаті спалювання продукт будуть безпечними.

На сьогодні вже проведено перший етап монтажу великогабаритного обладнання, на проектне місце встановлено об'ємну конструкцію самої печі спалювання твердих радіоактивних відходів вагою близько 28 тонн, а також кілька елементів системи газоочищення – бойлер, рукавний фільтр і вузол вивантаження золи.

За умовами Єврокомісії, до введення в експлуатацію нового комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів, до кінця 2014 року необхідно буде провести функціональні випробування. Це потрібно для того, щоб переконатися в працездатності установки і в можливості виконання закладених у неї функцій. У 2015-2016 рр. нову установку планується ввести в дослідну, а потім у промислову експлуатацію.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

 

 

версія для друку