українська російська англійська
В.о. голови АМПУ: Треба якнайшвидше підписати колективні договори з новими працівниками
18.06.2013 | 16:10
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

17 червня 2013 року в Одесі в.о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Юрій Васьков зустрівся з Координаційною радою профспілкових організацій підприємств морського транспорту на чолі з Володимиром Зайковим.

У зустрічі також взяли участь лідери Профспілки Одеського порту, Профспілки Іллічівського порту, Профспілки докерів-механізаторів Іллічівського порту, Ізмаїльського МТП, Ренійського МТП, Керченського МТП, Миколаївського МТП, Херсонського МТП, МТП «Южний», СМП «Октябрьск», ДСК «Керченська поромна переправа», Федерації МПСУ, ТОВ «Бруклін-Київ», а також Голова ПРМТУ Михайло Киреєв.

Як організатор зустрічі, Координаційна рада профспілкових організацій підприємств морського транспорту запросила Юрія Васькова для обговорення актуальних питань, які постали перед підприємствами морської галузі у зв’язку з впровадженням реформи вітчизняної портової галузі та набранням чинності Законом України «Про морські порти». Серед таких питань – підписання нових колективних договорів для трудових колективів філій АМПУ, збереження об’єктів соціального призначення та ефективності їх використання, забезпечення доступу до послуг цих об’єктів працівників портів та членів їхніх сімей.

Юрій Васьков підкреслив необхідність якомога швидше підписати колективні договори нових підприємств та наголосив на тому, що кожен працівник підприємств морської галузі має право самостійно вирішувати, членом якої профспілкової організації він хоче бути. Що стосується об’єктів соціальної сфери, то кожен трудовий колектив має дуже серйозно підійти до визначення того, які об’єкти залишити в порту, які віддати на баланс АПМУ, а які, можливо, передати у власність міст. Залишати на балансі підприємства збиткові об’єкти, на думку Юрія Васькова, не має ніякого сенсу і працівники підприємств не отримують від такого об’єкта послуг належного рівня.

«Залучення приватних інвестицій для модернізації та підвищення конкурентоздатності наших портів є необхідною умовою для зростання обсягів вантажопотоків. Саме забезпечення підприємств морегосподарського комплексу України стабільною роботою є головною метою реформи. Саме це надає надійні гарантії збереження трудових колективів та створення нових, якісних робочих місць у портовій галузі, забезпечення умов для подальшого зростання заробітних плат та соціальних стандартів для працівників як державних, так і приватних підприємств. Порти мають бути ефективними як в економічному, так і в соціальному аспекті – їх працівники мають право отримувати не лише достойну грошову винагороду, але й належний рівень соціальних послуг» - підкреслив в.о. голови ДМ АМПУ.

 

версія для друку