українська російська англійська
На Київщині відкрили військово-патріотичний табір "Ніхто крім нас"
18.06.2013 | 09:35
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Упродовж десяти днів майже 50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проведуть у військово-патріотичному таборі «Ніхто крім нас». Це вихованці інтернатних закладів Київщини та Житомирщини.

За підтримки Міністерства внутрішніх справ України Всеукраїнська громадська організація «Ніхто крім нас» на базі навчального центру управління Внутрішніх військ МВС України вперше відкрила дитячий військово-патріотичний табір. Куратором цього проекту є радник Міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий.

Начальник управління Північного територіального командування внутрішніх військ МВС України генерал-майор Микола Миколенко, вітаючи дітей, розповів про систему органів внутрішніх справ, про розподіл внутрішніх військ й загалом про важливість й відповідальність професії правоохоронця.

«Сьогодні у військах та в Міністерстві робиться багато, аби звернути увагу на молодь, щоб публічно показати в ЗМІ всі ті питання, всі досягнення й, на жаль, негаразди, що існують в органах внутрішніх справ. Основний критерій несення служби правоохоронця – це не його результативність, а оцінка людей. Повсякчас на вулицях проходить моніторинг ситуації, де люди вказують на роботу правоохоронців і дуже хочеться, аби цей показник був якісний та високий. Я вірю, що ви станете достойним майбутнім нашої держави», - зазначив правоохоронець.

За словами керівника Всеукраїнської громадської організації «Ніхто крім нас» Олександра Ковальова, проблема патріотичного виховання молоді в даний час є актуальною як ніколи. «У зв'язку з тим, що одним із пріоритетних завдань нашої організації, є патріотичне виховання молоді, з самого початку своєї роботи ми почали розвивати цей напрямок», - підкреслив він.

Головною метою табору є військово-патріотичне виховання молоді, розвиток міжнаціональної дружби, формування свідомого і відповідального ставлення до питань особистої та громадської безпеки.

«Практичні навички та уміння поведінки в екстремальних умовах, прагнення до здорового способу життя, вдосконалення морально-психологічного стану і фізичного розвитку, - це головне, що ми прагнемо навчити і закріпити у вихованцях табору», - зазначив керівник організації.

У період перебування в таборі для дітей спеціально розробили навчально-методичний комплекс. Відповідно до якого, кадети будуть вивчати історію Збройних сил України, історію і тактико-технічні характеристики зброї, розбирання-складання зброї, укладку парашутів. Зокрема, вони пройдуть курс повітрянодесантної підготовки, інженерну підготовку, орієнтування на місцевості, топографію, маскування, виживання у важких умовах, рукопашний бій, вогневу та спортивну підготовку. При цьому для інструкторів цієї організації стоїть окремим завданням розвиток моральних, патріотичних і вольових якостей кадетів.

Сьогоднішній ранок для маленьких гостей навчального центру вже почався по-дорослому: підняття по команді о сьомій ранку, зарядка, далі їдальня. Розписана кожна хвилина. Але, як каже 12-річний Максим із Житомирщини, це абсолютно не складно, а навпаки цікаво: «Я сьогодні перший день у цьому таборі і бажання одне - побачити все, про що читав, на власні очі. Нам вже показували зброю, розповідали, де і як вона застосовується. А завтра будемо складати і розкладати парашути».

Варто зазначити, що вихователями та вчителями для вихованців є учасники бойових дій. І це не випадково, адже, це люди, які знають правила виживання із реалій життя.

Сьогодні для дітей спеціально організували виставку зразків вогнепальної та холодної зброї, боєприпасів до нарізної, гладкоствольної та травматичної зброї.

А далі справжнє видовище: показові виступи бійців спецпідрозділів, під час яких було продемонстровано тактику дій під час звільнення заручників та захвату будівлі.

Для хлопчаків це було справжнє дійство: танк, вибухи, постріли, димові шашки: «Я побував, ніби у кіно! У якісь хвилини було навіть моторошно, що це все може бути насправді у житті», - ділиться своїми враженнями 15-річний Роман із Києва.

Варто зазначити, що наразі заплановано відкриття військово-патріотичних таборів на Донеччині та Буковині. За словами керівника організації, це хороший початок і на майбутнє планується відкриття таких таборів по всій Україні. Зокрема, Олександр Ковальов подякував керівництву Міністерства внутрішніх справ України та Внутрішніх військ за допомогу та підтримку.

 

версія для друку