українська російська англійська
Створення Державного банку розвитку дозволить акумулювати ресурс необхідний для модернізації економіки
18.06.2013 | 16:20
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Основне завдання Державного банку розвитку (ДБР) - забезпечити наявність в економіці дешевого цільового ресурсу для здійснення модернізації реального сектору, зазначив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейніков на парламентському телеканалі «Рада».

Він повідомив, що в класичному варіанті, інститути подібні до ДБР, концентрують фінансовий ресурс з подальшим направленням його у комерційні банки, під досить низькі відсотки. При цьому до комерційних банків висуваються певні умови, зокрема, встановлюється норма рентабельності та визначаються напрямки, куди можуть спрямовуватись отримані від ДБР кошти. Крім того що ресурси ДБР можуть бути дешевими, вони, зазвичай, надаються на досить великий строк.

«Ось в цьому є сенс Державного банку розвитку – дешевий довгостроковий кредит який спрямовується у реальний сектор», - говорить Євген Олейніков.

Він зазначив, що подібна схема фінансування розвитку економіки ефективно використовувалась в багатьох розвинутих країнах, зокрема, в Німеччині та Японії.

 

версія для друку