українська російська англійська
Мінсоцполітики запроваджує паспорт зайнятості для всіх регіонів України
18.06.2013 | 16:33
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Сьогодні основними напрямками роботи Державної служби зайнятості є розробка паспорту зайнятості регіонів, стимулювання малого й середнього бізнесу для створення нових робочих місць, а також ефективна взаємодія з Державною інспекцією праці. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час відкриття нового приміщення Канівського міськрайонного центру зайнятості на Черкащині.

 Міністр зазначила, що протягом наступних місяців буде завершено розробку паспорту зайнятості регіону. Поряд з оперативними даними такий документ, за словами Наталії Королевської, міститиме інформацію про інвестиційні та інфраструктурні проекти регіону, державні та регіональні програми, рівень розвитку підприємництва та економічний потенціал, потребу у трудових ресурсах тощо.

"Маємо чітко розуміти - в регіоні у нас є ось така  кількість робочих місць,  є  такі підприємства,  є  такий потенціал. Це дасть нам можливість показати  молоді, яка йде на своє  перше робоче місце, і тим людям, котрі проходять перекваліфікацію, які реальні  перспективи працевлаштування у них є, які професії потрібні у тому чи іншому регіоні,  і де найближчим часом будуть  створюватися  робочі місця", - підкреслила Міністр.

Наталія Королевська наголосила, що завдання працівників Державної служби зайнятості - не сидіти у комфортних офісах, а бути на підприємствах, шукати вакансії, стимулювати малий та середній бізнес для створення нових робочих місць та збереження старих. У цьому контексті Міністр вважає важливим посилення співпраці між ДЦЗ та Державною інспекцією з питань праці.

"Сьогодні готується до підписання Меморандум про співпрацю між цими двома відомствами. Лише їх чітка взаємодія, зокрема, щодо боротьби з нелегальною зайнятістю, із шахраями, котрі навчилися користуватися інструментами державної підтримки через службу зайнятості, дозволить нам якісно покращити послуги з працевлаштування громадян", - переконана Міністр.

Також, за словами Наталії Королевської, сьогодні при Міністерстві працює робоча група, завдання котрої - допрацювати й вдосконалити Закон "Про зайнятість населення", який діє з 1 січня. Реалізація норм Закону, за її словами, дозволить створити додаткові 300 тисяч робочих місць.

версія для друку