українська російська англійська
На Запоріжжі відкрито міжрегіональний тренінговий центр з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу
18.06.2013 | 18:04
Прес-служба ДЕРЖАВНої СЛУЖБи УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

На базі КУ «Запорізький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» відкрито міжрегіональний тренінговий центр з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Завданнями міжрегіонального тренінгового центру з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу є забезпечення підготовки мультидисциплінарних команд з надання комплексної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, що зумовлено необхідністю розширення доступу до АРТ, децентралізація АРТ на регіональному рівні, оновлення підходів до надання комплексної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, наближення  доступу до навчання для фахівців, які працюють на регіональному рівні.

Навчання у Запорізькому центрі проходитимуть спеціалісти з різних регіонів України. Створення тренінгового центру сприятиме зміцненню ресурсу системи підготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів медичного і немедичного профілю з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу на регіональному рівні в контексті реформи охорони здоров’я, а також дозволить активно запроваджувати міжнародний досвід у державну систему вищої медичної освіти в Україні.

Тренінговий центр створено на виконання Заходів з удосконалення та управління Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009 – 2013 роки (Закон України від 19.02.2009 № 1026–VI).

Довідково

У червні 1991 року було прийнято рішення Запорізького міської ради «Про створення Запорізького міського діагностичного Центру СНІД». У квітні 2000 року Центру надано статус обласного. На сьогодні в КУ «Центр СНІД» ЗОР працюють 26 лікарів, 35 молодших медичних спеціалістів, 23 молодших медичних сестер  також  інший персонал – 55 працівників.

 

версія для друку