українська російська англійська
М.Присяжнюк: У 2012 році на 6,4% зросли прямі іноземні інвестиції у сільське господарство України
19.06.2013 | 12:40
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Інвестиційна привабливість вітчизняного аграрного сектору економіки постійно зростає. Так, минулого року обсяги прямих іноземних інвестицій у сільське господарство зросли на 6,4% порівняно з 2011 роком. Така тенденція зберігається, адже цьому значно сприяє державна політика. І прогнозується, що у наступні 5–10 років українські аграрії можуть залучити 20–30 мільярдів доларів інвестицій. Про це сьогодні на брифінгу під час засідання Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Сьогодні Прем’єр-міністр України вже підбивав підсумки бізнес-форуму  «Україна і Партнери», що відбувся на минулому тижні в Києві. І я акцентую увагу на дискусії «Інвестиції в аграрний сектор України», яка відбулась в його межах. Так, саме аграрна панель відзначилась як один із найбільш відвідуваних заходів – у ній взяли участь понад 500 осіб. Це були делегати від дипломатичних представництв найбільших країн-партнерів України в сільськогосподарській галузі, міжнародних організацій, провідних іноземних інвестиційних компаній, великого аграрного бізнесу», - зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк наголосив, що всі учасники відзначили високий рівень інвестиційної привабливості аграрного сектору. За його словами, про це свідчать і економічні показники. Так, у 2012 році обсяги прямих іноземних інвестицій в сільськогосподарське виробництво зросли на 6,4% порівняно з попереднім роком.

Окрім того, очільник відомства додав, що минулоріч в сільському господарстві України освоєно 16 мільярдів гривень капітальних інвестицій, що на 11% більше, ніж у 2011 році.

«Такі позитивні тенденції зумовлені й діями держави. Так, Уряд України сьогодні здійснює заходи для того, щоб умови аграрного бізнесу були зрозумілими, прозорими і прогнозованими. Тому іноземні інвестори дедалі виявляють більший інтерес до аграрного сектору. Зокрема, аналітики прогнозують, що українські агропромислові компанії у наступні 5–10 років можуть залучити 20–30 мільярдів доларів», – зазначив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку