українська російська англійська
М.Присяжнюк: До 2021 року Україна зможе експортувати до 33 млн. тонн зерна
19.06.2013 | 12:57
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За останні роки Україна стала одним із найпотужніших гравців на світовому ринку продовольства, постійно нарощуючи експорт сільськогосподарської продукції. І вже до 2021 року вона зможе постачати на зовнішні ринки до 33 мільйонів тонн зерна. Цьому сприятиме збільшення обсягів врожаїв. Про це сьогодні на брифінгу під час засідання Кабінету Міністрів повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«За прогнозами експертів ФАО та Організації економічного співробітництва та розвитку, до 2021 року наша держава зможе експортувати щорічно 33 мільйона тонн зерна. Цьому сприятиме збільшення обсягів врожаю, чого вдасться досягнути завдяки зростанню врожайності», – зауважив Міністр.

Також очільник відомства зазначив, що цього року буде експортовано понад 23 мільйона тонн зерна.

«Експортні можливості вітчизняного ринку зерна у поточному році ми оцінюємо в обсязі понад 23 мільйона тонн. Це дасть змогу утримувати статус одного з найпотужніших гравців на світовому ринку зерна», – наголосив очільник відомства.

Микола Присяжнюк також нагадав, що четверта частина всього експорту України – це агропромислова продукція. Україні належить 9,2% у світовій торгівлі зерновими. У 2012 році кожна 11 тонна збіжжя, що продавалося на світовому ринку, була українського виробництва.

 

версія для друку