українська російська англійська
Уряд посилить відповідальність за перевищення норм вагового навантаження на автошляхи
19.06.2013 | 14:04
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

На розгляд Кабінету Міністрів України 19 червня винесено зміни до законодавства, які передбачають посилення відповідальності за перевищення транспортними засобами нормативів вагового навантаження на автошляхи.

Про це заявив голова Державного агентства автомобільних доріг України «Укравтодор» Євген Прусенко на брифінгу в Кабінеті Міністрів України 19 червня.

 «На сьогодні порядок габаритно-вагового контролю регулюється постановою Кабінету Міністрів №879 від 2007 року, в яку декілька разів вже вносились зміни. Якраз сьогодні на Кабінеті Міністрів розглядається проект закону «Про внесеня змін до деяких законодавчих актів», який спрямований якраз на посилення вагового контролю з метою збереження наших доріг. Передбачено посилити відповідальність, посилити штрафні санкції за перевищення ваги. Вони наблизяться до штрафних санкцій, які діють на сьогодні в Білорусі, в сусідній Польщі», - сказав він.

Зокрема, штрафи для водіїв передбачається збільшити до 1360-2125 гривень, для посадових осіб і громадян-підприємців, які займаються перевезенями – до 8,5-17 тис. грн.

При цьому голова Євген Прусенко зазначив, що у сусідній з Україною Білорусі штрафи за перевищення ваги автотранспорту становлять у гривневому еквіваленті 1900-4700 грн, в Польщі – 2280-5623 грн., в Росії - 62,5-125 тис. грн. «Тобто, набагато більше», - наголосив він.

Голова «Укравтодору» наголосив, що сума шкоди, завданої дорожньому господарству України через недотримання правил обмежень дорожнього руху великогабаритним транспортом, складає близько 2 млрд гривень щорічно. За таких умов збереження покриття від передчасних руйнувань є неможливим.

версія для друку