українська російська англійська
Україна буде отримувати сільгосптехніку з Білорусі на пільгових умовах
19.06.2013 | 14:13
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Схема пільгового кредитування сільгосптехніки білоруського виробництва (передбачена Указом Президента Білорусі № 466 від 24.09.2009 р. «Про деякі заходи з реалізації товарів, вироблених в Республіці Білорусь») буде поширена і на територію України. Про це йшла мова на зустрічі Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ігоря Прасолова з його білоруським колегою - Міністром промисловості Республіки Білорусь Дмитром Катериничем.

Указ Президента Республіки Білорусь № 466 спрямований на розвиток співпраці з державами, з якими у Білорусі відсутні митний контроль і митне оформлення. Банкам-нерезидентам Білорусі компенсується Республікою Білорусь частина відсотків за кредитами. Граничний розмір відсотків, що компенсуються, не може перевищувати ставки рефінансування, встановленої в державі, на території якої купуються товари, вироблені в Білорусі. Україна і Білорусь домовилися, щоб цей варіант був поширений і на Україну.

На зустрічі міністри двох країн обговорили технічні сторони питання.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов зазначив, що Україна готова до практичної реалізації домовленостей.

«Давайте перейдемо до реалізації. Я би хотів обговорювати вже конкретні подальші кроки. У мене вже була розмова з представниками банківських структур. Тому ми чекаємо від вас сигналу, щоб по 446-му Указу Президента Білорусі починати практичну роботу», - сказав Ігор Прасолов.

Дмитро Катеринич повідомив, що схема добре себе зарекомендувала в роботі з країнами Митного союзу.

«Указ № 466 успішно працює на території Росії та Казахстану. Я переговорив з керівництвом, Прем'єр нас підтримав, і ми вже підготували проект зміни до Указу Президента, куди внесли Україну. Буде підготовлено постанову уряду, де потрібно вказати, який ваш банк буде працювати. Тут дуже важливо правильно вибрати фінансову установу. Після цього білоруський Мінфін укладе угоду з цим банком, і схема запрацює», - пояснив Дмитро Катеринич.

 

версія для друку