українська російська англійська
"Укравтодор" контролюватиме навантаження на дороги в "автоматичному" режимі
19.06.2013 | 14:44
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Запровадження системи автоматичного контролю та розвиток мережі таких пунктів забезпечить постійний контроль за вантажним транспортом, що має кардинально змінити стан роботи зі збереження автомобільних доріг від передчасного руйнування внаслідок «перевантаженості» транспорту. Завдяки комп’ютерній обробці даних без участі в процесі людини також викорінюється корупція.

Про це заявив голова Державного агентства автомобільних доріг України «Укравтодор» Євген Прусенко на брифінгу в Кабінеті Міністрів України 19 червня.

 «Під Києвом встановлені автоматичні ваги, які дозволяють зважувати транспортні засоби в автоматичному режимі на швидкості до 120 км/год. Ці ваги сьогодні працюють в тестовому режимі. Для того, щоб узаконити цю систему, якраз сьогодні на Кабінеті Міністрів і розглядаються зміни до відповідного закону. Перший день роботи в тестовому режимі станції на «Київ - Чоп» показав 78% перевантаження. На кінець тижня, коли вже знають усі, що там автоматичний комплекс, таких перевантажень - 7%. В 10 разів менше, коли люди знають, що автоматично, без участі людини вони будуть зважені, а через секунду це іде на сайт», - наголосив він.

Євген Прусенко поінформував, що на розгляд Кабінету Міністрів України 19 червня винесено зміни до законодавства, які передбачають посилення відповідальності за перевищення транспортними засобами нормативів вагового навантаження на автошляхи.

Голова «Укравтодору» наголосив, що сума шкоди, завданої дорожньому господарству України через недотримання правил обмежень дорожнього руху великогабаритним транспортом, складає близько 2 млрд гривень щорічно. За таких умов збереження покриття від передчасних руйнувань є неможливим.

Довідка. Впровадження нових автоматизованих систем вагового контролю здійснюється на виконання Концепції розвитку дорожньої галузі України. Перша така система, яка розміщена за кошти компанії-інвестора «Стар Транс Євро» на 24-му кілометрі дороги «Київ – Чоп», наразі проходить тестування.

Крім того, на автошляхах в усіх областях України розміщені 38 пересувних вагових лабораторій англійського виробництва, які здійснюють габаритно-ваговий контроль автотранспорту в «ручному» режимі.

 

версія для друку