українська російська англійська
Трудові колективи портів отримали можливість визначати долю об'єктів соціальної сфери
19.06.2013 | 15:06
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Згідно з Законом «Про морські порти України» трудові колективи отримали можливість визначати долю об’єктів соціальної сфери. Тепер працівники можуть самі вирішувати, залишити той чи інший об’єкт на балансі порту, передати його в АМПУ, або ж в комунальну власність міста.

Розподіл об'єктів соціального призначення відбуватиметься з урахуванням рішень трудових колективів портів. До таких об'єктів належать: медичні та дошкільні установи, культурні, спортивні та оздоровчі комплекси, сервісні, побутові та комунальні об'єкти, житлові будинки та гуртожитки. Рішення про приналежність об'єктів соціального призначення знаходиться у сфері відповідальності адміністрацій і трудових колективів кожного порту. Проте, навіть ті об’єкти, які за рішенням портів будуть виведені з балансу портів, можуть бути доступні для працівників порту на спеціальних умовах.

«Розглянувши соціальну інфраструктуру портів, ми дійшли висновку, що 40% цієї інфраструктури вже довгий час не використовується. Навіть самі підприємства не в змозі утримувати ці об’єкти, тому багато дитячих садків, таборів, баз відпочинку вже просто не функціонують. Тому на сьогодні трудові колективи розуміють, що утримувати збиткові об’єкти соціальної сфери не розумно. Передавши ці об’єкти, працівники зможуть отримати додаткові дотації на оздоровлення. Але хочу підкреслити, що всі ці об’єкти функціонуватимуть, незалежно від того передадуть їх в АМПУ, інвестору чи іншому державному підприємству і всі працівники портів зможуть користуватися відповідними послугами на тих самих умовах, що й до реформи», - заявив в.о. Голови ДП «АМПУ» Юрій Васьков.

Збереження всіх соціальних гарантій працівникам морської галузі залишається пріоритетним завданням Уряду під час проведення реформи. 

 

 

 

версія для друку