українська російська англійська
Аеропорти України за 5 місяців обслужили більше 4,7 млн осіб
19.06.2013 | 18:20
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

Протягом січня-травня 2013 року пасажиропотоки через аеропорти України збільшились порівняно з відповідним періодом 2012 року на 4,6% та склали вже 4 млн 751 тис. пасажирів.

Позитивну динаміку збільшення пасажиропотоків досягнуто як за рахунок розширення перевезень новим генеральним перевізником – компанією «МАУ», так і за рахунок активної маркетингової політики інших українських і закордонних авіакомпаній, у тому числі – так званих «лоу-костерів»: відкриттю нових маршрутів, збільшенню частот, використанню нових додаткових літаків тощо.

За словами Міністра інфраструктури України Володимира Козака, стабільне зростання ефективності використання потужностей українських аеропортів стало можливим завдяки своєчасним та оперативним діям державних органів і досягнутому порозумінню з вітчізняними та закордонними перевізниками: «Було здійснено ряд злагоджених ефективних заходів, які дозволили запропонувати авіапасажирам широкий вибір зручних та комфортних маршрутів. Крім того, значно збільшилися можливості з обрання різних за рівнем цін та сервісу пропозицій авіакомпаній». 

На думку Міністра інфраструктури, збільшення кількості авіакомпаній, які сьогодні пропонують широкий спектр своїх послуг українцям та гостям нашої країни, зумовлено створенням сприятливих умов для авіаперевізників, а також реалізацією великих проектів з модернізації українських аеропортів, що були здійснені в рамках підготовки до Євро-2012. Наступним важливим етапом розвитку авиаційної інфраструктури стане капітальна реконструкція аеропортів регіональних центрів України, які будуть приймати Євробаскет-2015.

Збільшення потужностей українських аеропортів відбувається згідно зі стратегічним планом розвитку авіаційної інфраструктури країни, метою якого є досягнення принципово нового рівня міжнародної конкурентоздатності галузі вітчизняних авіаперевезень. 

«Спільне завдання, яке стоїть сьогодні перед державою, інвесторами та перевізниками – це забезпечення комплексного розвитку авіаційної галузі. Ми маємо повною мірою використати ті унікальні можливості, які дозволяють вивести наші головні повітряні ворота – міжнародний аеропорт «Бориспіль», - на рівень одного з ключових східноєвропейських хабів. Розвиток нових регіональних аеропортів дозволить створити ефективну систему авиацийних сполучень, яка надійно з’єднає нашу державу зі світом, а також буде здатна запропонувати українцям та іноземним громадянам зручні та гнучкі маршрути до будь-якої країни», – підкреслює Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

За прогнозами фахівців Державної авіаційної служби, подальше розширення парку літаків українських авіакомпаній, освоєння нових маршрутів і збільшення частот повинно привести до поступового відновлення обсягів перевезень вже у найближчі місяці. Про що й свідчать травневі результати - минулого місяця кількість пасажирів, які скористалися послугами українських авіакомпаній, зросла порівняно з минулорічним показником на 10,1%, пасажиропотоки збільшилися на 15,3%.

 

версія для друку