українська російська англійська
В Україні наберуть чинності Єврокоди - нормативні документи на проектування будівельних конструкцій
20.06.2013 | 09:44
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

В Україні наберуть чинності Єврокоди - нормативні документи на проектування будівельних конструкцій. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитро Ісаєнко.

«Проектувати за Єврокодами, а вони складаються з 58 частин, можна буде з введенням в дію Національних додатків, які встановлюють показники, характерні для України, наприклад, снігові і вітрові навантаження. Перший пакет таких додатків готується до прийняття в першому півріччі, а решта - будуть прийняті до кінця поточного року», - сказав заступник Міністра.

Він додав, що для ефективного застосування Єврокодів на практиці необхідно вирішити ряд питань, пов'язаних з перепідготовкою інженерів-практиків і навчанням студентів навичкам роботи з Єврокодами. «Необхідно організувати теоретичне і практичне навчання, підкріплене відповідним програмним забезпеченням, методичними і довідковими матеріалами. Крім того, належить організувати курси для навчання інженерів, які вже працюють у будівельній галузі, шляхом підвищення кваліфікації».

Раніше Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник заявляв про підписання Угоди про співпрацю між Мінрегіоном та Київським національним університетом будівництва та архітектури, якою передбачається взаємодія Міністерства та Університету у сфері організації проведення підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, стажування за спеціальністю «Основи технічного регулювання в будівництві». Він також повідомляв, що Донбаська національна академія будівництва і архітектури вже отримала статус базової організації з науково-технічної діяльності у будівництві і активно співпрацює з Мінрегіоном у питаннях розроблення державних будівельних норм та національних стандартів, зокрема Єврокодів. Також до питань стандартизації залучено Національний транспортний університет, Одеську державну академію будівництва та архітектури, Полтавський національний технічний університет ім. Ю.Кондратюка та Придніпропровську державну академію будівництва та архітектури.

версія для друку