українська російська англійська
Розпочато фінансування Національного проекту "Повітряний Експрес", В.Каськів
20.06.2013 | 09:50
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Експортно-імпортний банк Китаю відкрив фінансування Національного проекту «Повітряний Експрес». Про це повідомив Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів.

За його словами, проект «Повітряний експрес» - це перший великий інфраструктурний проект, що реалізовується на окупній основі. За всю історію незалежної України ще не реалізовувалось таких масштабних інфраструктурних об'єктів не за державні кошти.

19 червня Держінвестпроект отримав офіційне повідомлення від Експортно-імпортного банку Китаю про відкриття фінансування Національного проекту «Повітряний Експрес».

«Кінцевим завданням реалізації проекту є наступна передача його в концесію або приватизація. Створити прибутковий інфраструктурний об’єкт нам допоможе наш стратегічний консультант – компанія «Ernst&Young”, - додав В. Каськів.

«Відкриття кредитної лінії дозволяє вже зараз розпочати активну стадію будівництва швидкісного залізничного пасажирського сполучення між Києвом та міжнародним аеропортом «Бориспіль»,   розповів Кирило Бондар, керівник координаційної ради Нацпроекту «Повітряний Експрес».

Кредитною угодою також визначено генерального підрядника з китайської сторони - компанію СМСЕС   Китайська державна компанія машинної індустрії та комплексних підрядів, вона є однією з найбільших інфраструктурних компаній у Китаї. Саме СМСЕС здійснюватиме закупівлі в рамках Національного проекту «Повітряний експрес»

Кредитні кошти мають виключно цільове призначення. Контроль за їх використанням буде здійснювати Держінвестпроект та Експортно-імпортний банк Китаю.

Довідково

Національний проект «Повітряний експрес»   це створення швидкісних пасажирських перевезень між ст. «Київ-Пасажирський» та міжнародним аеропортом “Бориспіль” та розвиток інфраструктури міжнародного аеропорту “Бориспіль”. Повна прибутковість проекту передбачає крім прямої комерційної вигоди також позитивні ефекти у суміжних галузях – транспорті, логістиці, туризмі, послугах.

Загальна сума кредиту становить $372 млн. Кредит буде виділятись двома траншами. Перший транш, на $52 млн., буде використано на виконання проектних та підготовчих робіт. Другий  $320 млн. – забезпечить безпосередньо будівництво інфраструктурних об’єктів.

 

версія для друку