українська російська англійська
К.Грищенко: Зусилля Уряду дозволили підвищити рівень безпеки пішоходів та велосипедистів
20.06.2013 | 11:53
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

20 червня ц.р. під патронатом Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка в Києві розпочала роботу міжнародна конференція «Безпека пішоходів та велосипедистів».

«Ми пишаємося, що Україна отримала право провести в себе щорічний захід такої авторитетної установи з п'ятидесятирічною історією як Міжнародна організація з безпеки дорожнього руху (PRI). Наша держава зробила свідомий вибір на користь європейської інтеграції, європейських норм і цінностей, у тому числі, і в частині захисту прав та безпеки пішоходів і велосипедистів», - зазначив К.Грищенко, відкриваючи міжнародну конференцію.

Віце-прем’єр-міністр наголосив на тому, що на дорогах світу щорічно гине більше 1 млн. 200 тис. людей та 50 млн. отримують травми різного ступеню важкості. «І українські дороги в цьому сенсі, на жаль, не є виключенням. Щороку на них відбувається майже 200 000 ДТП, у яких близько 40 000 осіб отримують травми, і понад 5 000 - гинуть. Щодня аварії забирають життя 13 людей і калічать близько сотні. 35 відсотків від загиблих у дорожньо-транспортних пригодах становлять пішоходи і велосипедисти», - підкреслив К.Грищенко.

Він висловив переконання, що посилення безпеки пішоходів та велосипедистів є вкрай актуальним для всіх країн світу, в тому числі і України, та проведення цієї міжнародної конференції приверне увагу суспільства до необхідності забезпечення безпеки цієї найуразливішої категорії учасників дорожнього руху й започаткує активні дії щодо реалізації заходів, спрямованих на їх захист.

«Разом зі світовою спільнотою Україна приєдналася до проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху. У «Зверненні до співвітчизників з нагоди урочистого відкриття Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху, проголошеного ООН» (11 травня 2011 р.) Президент України закликав всі органи державної влади, політичні партії, рухи, неурядові організації та громадян України підтримати зазначену Глобальну ініціативу Організації Об'єднаних Націй і розпочати активну роботу по наведенню порядку на дорогах», - нагадав Віце-прем’єр-міністр.

За словами урядовця, приєднання України до Десятиліття дій прискорило прийняття важливих державних рішень у сфері безпеки дорожнього руху, які дали перші позитивні результати. «Ми вже маємо перші позитивні результати наших зусиль. У цьому році в Україні спостерігається тенденція до зменшення кількості ДТП з потерпілими (на 5%). За п’ять місяців 2013 року у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року кількість загиблих внаслідок аварій зменшилася на 21,9%, а травмованих -  на 31%», - наголосив К.Грищенко, відзначивши важливу роль у цих позитивних тенденціях міжсекторальну взаємодію Уряду та «Асоціації безпеки дорожнього руху».

Віце-прем’єр-міністр України окремо наголосив на тому, що культура поведінки на дорогах, повага водіїв до пішоходів та велосипедистів – це ті аспекти, які необхідно постійно вдосконалювати не лише шляхом застосування адміністративних методів, а і проведення більш активної роз’яснювальної роботи.

«І одними лише каральними заходами щодо безвідповідальних водіїв проблему не можна вирішити. Хоча радикальне підвищення штрафів та введення інших суворих покарань вже істотно зменшило число випадків водіння автомобіля в нетверезому стані. Нам необхідна масштабна роз’яснювальна робота та впровадження нових методик в організацію дорожнього руху, будівництво інфраструктури, безпеку транспортних засобів», - зазначив К.Грищенко.

 

Довідково

З 20 по 21 червня 2013 року в Києві, в Президент Готелі, під патронатом Віце-прем’єр-міністра України К.Грищенка проходитиме Міжнародна конференція «Безпека пішоходів і велосипедистів». Організатори заходу -  Міжнародна організація з безпеки дорожнього руху (La Prevention Routiere Internationale, PRI) та Всеукраїнська громадська організація «Асоціація безпеки дорожнього руху». Участь у Міжнародній конференції візьмуть провідні фахівці з усього світу. Вперше за понад 50-ти літню історію існування, PRI проводить свій захід на пострадянському просторі. Мета Конференції – звернути увагу суспільства на необхідність забезпечити безпеку пішоходів і велосипедистів, як найбільш незахищену категорію учасників дорожнього руху, почати активні дії з реалізації заходів, спрямованих на їх захист, і сприяти досягненню цілей Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху, оголошеного ООН на 2011 - 2020 роки.

 

версія для друку