українська російська англійська
Мінсоцполітики вимагає погашення заборгованості із зарплат у вугільній галузі
20.06.2013 | 11:54
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Вирішити наявні проблеми із зарплатною заборгованістю можна за рахунок внутрішніх резервів. Про це заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час наради з представниками вугільної галузі, яка стала черговою в низці нарад щодо питання погашення заборгованості із заробітної плати.

«Соціальні проблеми, які накопичилися у вуглепромі, стосуються сотень тисяч сімей. Впевнена, у Міненерговугілля є внутрішні резерви, щоб вирішити наявні проблеми», – підкреслила Міністр.

Вона повідомила, що станом на 10 червня сума боргу працівникам вугільної галузі становить 96,2 млн. грн., або майже 10% від загального боргу по країні. Заборгованість на економічно активних підприємствах становить понад 48 млн. грн.

Окремо Наталія Королевська звернула увагу на підприємства, які знаходяться у підпорядкуванні Міненерговугілля. «На 42 підприємствах-боржниках сьогодні «висить» 52,6 млн. грн. – це на 34,8% більше, ніж на початку року! І, на жаль, станом на 1 червня графік погашення боргів Міненерговугілля не виконує», – констатувала Міністр.

У відповідь на це перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Попович повідомив, що до 1 липня має бути погашено заборгованість по зарплатах на трьох найбільших підприємствах галузі. «ВАТ «Шахтоуправління «Донбас», ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» та ДП «Волиньвугілля» – це три економічно активні підприємства, де заборгованість буде погашено до 1 липня. Щодо шахтобудівних підприємств – у цьому напрямку ми теж працюємо, у нас є відповідні програми», – підкреслив Ігор Попович.

«Для вирішення проблем вугільної галузі потрібен комплексний підхід. Необхідно зрозуміти,  звідки взяти ресурс для того, щоб розрахуватися з людьми та зберегти робочі місця. Будемо вимагати дотримання графіків погашення заборгованості та притягати до відповідальності тих керівників, які ігнорують наші вимоги», – підсумувала Наталія Королевська.

 

версія для друку