українська російська англійська
Україна та США поглиблюють співробітництво в аграрному секторі
20.06.2013 | 12:35
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна та США планують поглибити співробітництво у галузі сільського господарства. Зокрема, йдеться про двосторонню торгівлю сільгосппродукцією та обладнання для аграрного сектору. Окрім того, найближчим часом у США планують розглянути можливість постачання українських зернових на американський ринок. Про це йшлося сьогодні на зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка та Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Джона Теффта.

Розпочинаючи зустріч, Микола Присяжнюк відзначив ефективність та результативність співпраці між Україною та США в аграрному секторі.

«Я гадаю, що завдяки об’єднанню зусиль нам вдалося досягти тих результатів в аграрному секторі, які ми на сьогодні маємо. Хочу нагадати, що під час візиту до Вашингтону я мав низку зустрічей з потенційними інвесторами. І вони виявили ініціативу розвивати масштабне інвестування в сільське господарство України. Я переконаний, що це позитивний сигнал», − наголосив Микола Присяжнюк.

Також Міністр додав, що в США найближчим часом планують розглянути можливість постачання українських зернових на американський ринок. За словами очільника відомства, для України це стане важливим визнанням відповідності стандартів у групі зернових.

Своєю чергою Джон Теффт подякував за тривалу співпрацю двох країн в аграрному секторі. Він наголосив, що співробітництво у цій галузі є перспективним. Зокрема, це стосується як сільгосппродукції, так і обладнання для аграріїв.

Нагадаємо, що товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та США за 2012 рік становив 353,05 мільйона доларів, що на 120,4 мільйона доларів більше, ніж за аналогічний період 2011 року. А за 3 місяці 2013 року товарообіг сільгосппродукції між Україною та США становив 126,09 мільйона доларів, що на 29,09 мільйона доларів більше, ніж за аналогічний період 2012 року.

 

 

версія для друку