українська російська англійська
Відбулася Всеукраїнська конференція "Сучасна система підготовки спортсменів в олімпійському спорті"
20.06.2013 | 17:07
Прес-служба Міністерства молоді та спорту

20 червня відбулася Всеукраїнська конференція "Сучасна система підготовки спортсменів в олімпійському спорті", спрямована на підвищення кваліфікації провідних тренерів і фахівців сфери фізичної культури та спорту.

У заході взяли участь Міністр молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо, ректор Національного університету фізичного виховання та спорту Євген Імас, державні та головні тренери національних збірних команд України, провідні тренери ДЮСШ, керівники училищ фізичної культури та олімпійського резерву, представники ШВСМ і педагогічних закладів практично з усіх регіонів України.

На конференції обговорили сучасні проблеми періодизації річної та багаторічної підготовки, науково-методичного забезпечення системи підготовки спортсменів, стану систем олімпійської підготовки в країнах із найбільш розвиненим олімпійським спортом.

"Сьогодні вплив науки на спорт настільки великий, що достеменно і не скажеш, де ведеться основна боротьба за нагороди – на спортивних аренах за участю спортсменів чи в лабораторіях, обчислювальних центрах або ж конструкторських бюро, де науковці розробляють математично розраховані програми тренувань, раціони харчування, винаходять препарати для відновлення спортсменів. І хоча спортивний результат залежить від багатьох чинників, утім ключовим фактором все ж є правильно підібрана система тренувань для окремого спортсмена або окремого виду спорту", - зазначив Равіль Сафіуллін.

У рамках заходу також відбулася презентація книг "Підготовка спортсменів різних країн до Олімпійських ігор" і "Періодизація спортивного тренування".

Після завершення конференції Сергій Бубка та Юкіе Мокуо підписали Меморандум про взаєморозуміння. Він діятиме до 31 грудня 2016 року й передбачатиме взаємодію та участь обох сторін у різних акціях та проектах, мета яких – залучити юне покоління до здорового способу життя, запропонувавши їм цікаву альтернативу малорухомому дозвіллю.

версія для друку