українська російська англійська
Схвалено проект Стратегії розвитку аграрного сектору економіки до 2020 року
20.06.2013 | 17:35
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Держава мотивуватиме формування середнього класу на селі через підтримку сімейних ферм та кооперативів. Це стане одним із ключових напрямків, передбачених Стратегією розвитку аграрного сектору економіки до 2020 року, яку у четвер, 20 червня, розглянула Громадська рада при Міністерстві аграрної політики та продовольства.

Під час обговорення проекту Стратегії Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк зауважив, що в Україні найближчими роками закінчується дія Програми розвитку українського села до 2015 року. Тому в Мінагрополітики прийняли рішення розробити Стратегію розвитку аграрного сектору економіки до 2020 року, аби визначити пріоритетні напрямки реалізації аграрної політики.

«Проект цього документу передбачає три основні складові. Перша – соціальна, яку ми реалізовуємо через ініціативу «Рідне село», зокрема, розвиток сімейних ферм та кооперації. Друга складова − це економічний блок. Третя складова передбачає екологічні питання. Така модель практикується в країнах Європи та інших розвинутих країнах», − зазначив Іван Бісюк.

Документ допоможе забезпечити формування аграрного сектору як соціально спрямованого. Для цього, за словами директора Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Віталія Саблука, держава підтримуватиме економічну мотивацію створення сімейних ферм із подальшою їх кооперацією.

Загалом Стратегія передбачає низку завдань, спрямованих на гарантування продовольчої безпеки, підвищення інвестиційної привабливості аграрного сектору, збільшення його конкурентоспроможності, лідерства вітчизняної аграрної продукції на світовому ринку тощо.

У результаті обговорення, Громадська рада рекомендувала Мінагрополітики прийняти за основу проект Стратегії розвитку аграрного сектору економіки до 2020 року у підготовці Державної програми розвитку аграрного сектору.

версія для друку