українська російська англійська
Україна та Румунія підписали Програму співробітництва в галузі науки і технологій
20.06.2013 | 17:44
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

19 червня 2013 р. з метою розширення науково-технічної співпраці з країнами-членами Європейського Союзу, відбувся візит делегації України на чолі з Першим заступником Голови Держінформнауки Борисом Гриньовим до м. Бухарест (Румунія) для проведення Третього засідання Спільного українсько-румунського комітету з науково-технічного співробітництва. Під час заходу було підписано Програму співробітництва в галузі науки і технологій між Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України та Міністерством національної освіти Румунії, яка стане підґрунтям для початку кооперації науковців обох країн.

У рамках засідання, Держінформнауки та Міністерство національної освіти Румунії презентували інформацію щодо структурної організації та сучасного стану науки обох країн. Сторони відзначили спільність як організаційних структур установ, так і напрямів їхньої діяльності, зокрема - співпрацю з такими міжнародними організаціями, як: ОІЯД, EUREKA та CERN.

Також румунська сторона поінформувала про масштабний проект «Extreme Light Infrastructure», який планується реалізувати в м. Бухарест у рамках Європейського стратегічного форуму з питань досліджень інфраструктури. У зв’язку з цим, українською стороною було запропоновано розширити пріоритетні напрями подальшої співпраці, узгоджені обома сторонами, ще одним пріоритетом – лазерна фізика, що дозволить українським науковцям долучитись до реалізації зазначеного проекту.

Отже, остаточно затвердженими пріоритетами українсько-румунського співробітництва на наступні два роки є:

- охорона здоров’я та науки про життя;

- сільське господарство, безпека продуктів харчування;

- нові матеріали та технології;

- біотехнології;

- інформаційні та комунікаційні технології;

- лазерна фізика.

Підсумовуючи, сторони вирішили провести конкурс спільних українсько-румунських проектів, який буде оголошено наприкінці серпня поточного року, для реалізації у 2014-2015 роках.

Окремо, було наголошено на доцільності спільної участі країн у проектах нової програми ЄСHorizon 2020”.

 

 

 

 

версія для друку