українська російська англійська
Рибники платитимуть за землю 3% від її нормативної оцінки
20.06.2013 | 17:30
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА

Орендна плата за земельну ділянку, що використовується для рибництва, становитиме 3% від її нормативної грошової оцінки. Таким чином, розмір оренди землі для ведення рибного господарства зрівняється з вартістю користування землями сільськогосподарського призначення.

Про це йдеться у законопроекті Мінагрополітики, ухваленому вчора на засіданні Уряду. Протягом найближчого часу документ буде передано до парламенту.

Учора Уряд схвалив законопроект «Про внесення змін до статті 288 та підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України», розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства України за участі фахівців Держрибагентства України.

Ухвалення цього законопроекту дасть змогу оптимізувати орендну плату за використання земель водного фонду під рибницькими господарствами.

До ухвалення парламентом цих законодавчих змін річна сума орендної плати за землі водного фонду становить не менше трикратного розміру земельного податку та не більше 12% нормативної грошової оцінки. Якщо земельна ділянка отримана через аукціон, орендна плата може перевищувати граничний розмір плати залежно від місця її розташування та регіону України. Існуючі орендні ставки на землю роблять діяльність з вирощування риби збитковою.

Тому, на переконання фахівців Мінагрополітики, орендна плата для земельних ділянок, що використовуються для аквакультури, у розмірі 3% від її нормативної грошової оцінки, стимулюватиме ефективність цього сегменту рибної галузі.

 

 

 

версія для друку