українська російська англійська
В Алчевську відкрито унікальну газотурбінну електростанцію
21.06.2013 | 10:06
ЛУГАНСЬКА ОДА

Президент України Віктор Янукович у м. Алчевську взяв участь у церемонії введення в експлуатацію першого енергоблоку унікальної газогенеруючої електростанції комбінованого циклу потужністю 303 МВт на Алчевському металургійному комбінаті.

Будівництво цієї електростанції – один з проектів, який дозволить використовувати відходи виробництва як вторинну сировину. Його унікальність полягає у тому, що на території СНД це буде перша станція, яка дозволяє отримувати електроенергію шляхом переробки газу металургійного та коксохімічного виробництв.

Надалі передбачається будівництво третьої установки такої ж потужності. Станція призначена для утилізації практично всього обсягу газів ПАТ «АМК» і зможе забезпечити виробництво дешевою електроенергією. Два блоки електростанції дозволять виробляти близько 2,5 млрд. КВт на годину електроенергії на рік.

Як зазначив генеральний директор ПАТ «АМК» Тарас Шевченко, загальна вартість проекту становить близько 675 млн. доларів. Він уточнив, що гази, які будуть застосовуватися для виробництва електроенергії, зазвичай не використовуються.

«Але ми знайшли кращі аналоги світових практик з використання такого виду енергоресурсів. Це відома японська фірма Mitsubishi. Це їх енергоблоки, які можуть працювати на досить низькокалорійному паливі», – додав Т. Шевченко. Він підкреслив, що виробленої електроенергії АМК вистачить, щоб повністю забезпечити свої потреби.

Для виробництва 2,4 млрд. КВт/годин електроенергії, яку вироблятиме електростанція, знадобилося б використовувати 1 млн. тонн вугілля або 700 млн. куб природного газу. З часом АМК дозволить собі не використовувати ці ресурси.

Також зазначено, що за допомогою електростанції буде зменшено викиди вуглецю на 2 млн. тонн.

 

версія для друку