українська російська англійська
Громадська рада Держспоживінспекції на черговому засіданні розгляне питання захисту прав споживачів фінансових послуг
21.06.2013 | 12:04
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

20 червня відбулося чергове засідання громадської ради при Державній інспекції України з питань захисту прав споживачів

Під час засідання були розглянуті наступні питання:

- пропозиції Федерації професійних спілок України щодо необхідності внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.1996 №619 «Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників»;

- результати лабораторних випробувань товарів дитячого асортименту, проведених ДП «Укрметртестстандарт»;

- проблемні питання здійснення захисту прав споживачів при заключені договорів (торгівлі) на відстані;

- вжиття обмежувальних заходів щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Крім того, члени громадської ради заслухали інформацію Держспоживінспекції України щодо стану дотримання антикорупційного законодавства та запобігання і протидії корупції, набуття чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Кодексу цивільного захисту України». Також обговорили теми захисту прав споживачів фінансових послуг та впливу змін у технічному регулюванні на систему захисту прав споживачів.

За результатами обговорення питань громадська рада прийняла рішення про проведення громадських слухань щодо впливу змін у національній системі технічного регулювання на стан захисту українського споживача, які заплановано провести на початку осені поточного року.

Громадська рада підтримала пропозицію Федерації профспілок України щодо необхідності внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.1996 № 619 та вирішила звернутися із цього питання до Кабінету Міністрів України.

Водночас громадська рада погодилася з позицією Держспоживінспекції України щодо існування проблем при здійсненні захисту прав споживачів під час укладення договорів на відстані та з метою пришвидшення усунення існуючих недоліків і прогалин вирішила звернутися до Міністерства економічного розвитку і  торгівлі України  щодо пришвидшення розробки і прийняття Закону України «Про внутрішню торгівлю», в якому буде відображена норма щодо вимоги для суб’єктів господарювання у сфері дистанційної торгівлі мати офісне та складське приміщення стаціонарного типу.

Громадська рада за результатами доповіді директора лабораторії Науково-дослідного центру випробувань продукції ДП «Укрметртестандарт»  Семеновича В.К.  щодо результатів лабораторних випробувань товарів дитячого асортименту та прийшла до висновку щодо передчасності прийняття рішення про вилучення товарів дитячого асортименту з Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, підготовлене Міністерством економічного розвитку і  торгівлі України. З цього ж приводу вирішено довести позицію Міністерству економічного розвитку і  торгівлі України, Кабінету Міністрів України та Держпідприємництву. 

Також громадська рада на черговому засіданні розгляне питання захисту прав споживачів фінансових послуг.

Сергій Орєхов високо оцінює роботу громадської ради та ту взаємодію, яка сформувалася між структурами. «Громадські організації – це той лакмусовий папір, який віддзеркалює настрої широкого загалу, показує правдиву картину дій стану справ у державі. Саме завдяки їхній роботі та активній позиції у відстоюванні та захисті інтересів населення, в країні розробляються та впроваджуються радикальні структурні зміни, задля усунення недосконалостей системи суспільного устрою», - зазначив очільник Держспоживінспекції України.

версія для друку