українська російська англійська
Народному меморіалу загиблим воїнам надано офіційний державний статус
21.06.2013 | 12:27
Прес-служба Першого Віце-прем'єр-міністра

Місце перепоховання більше 700 героїв Великої Вітчизняної війни біля каплиці Архангела Михаїла в районі Конча-Заспи нарешті вшановано належним чином. Народному меморіалу, який було створено з громадської ініціативи, надано державний статус.

Нагадаємо, що меморіал протягом 20 років був одним із місць на Київщині, де можна було поховати рештки загиблих вояків. Але незважаючи на неодноразові звернення громадськості до різноманітних органів влади, пам’ятка не мала офіційного визнання. «Ігнорування цього питання призводило до того, що виникали проблеми з похованням як для родин загиблих воїнів, так і для ентузіастів з пошукових організацій. Сьогодні питання вирішене», - повідомив Сергій Арбузов.

Символічно, що Народний меморіал внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України саме напередодні Дня скорботи – 22 червня: відповідний наказ Міністерства культури датовано 18 червня 2013 р. Згідно з цим документом Київській міській держадміністрації, у віданні якої знаходиться територія розташування кладовища, доручено провести необхідні формальності, а саме, впорядкувати облікову документацію та видати відповідне свідоцтво.

Нагадаємо, що 9 травня під час покладання квітів до Народного меморіалу Перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов пообіцяв взяти під особистий контроль надання пам’ятці державного захисту з метою забезпечення її належного функціонування. 

 

версія для друку