українська російська англійська
Триває реалізація проекту зі створення Національного центру підготовки ремонтного персоналу
21.06.2013 | 13:26
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

На Запорізькій АЕС в режимі відеоконференції пройшла чергова нарада штабу з добудови корпусу Національного центру підготовки ремонтного персоналу (НЦПРП) навчально-тренувального центру.

Сьогодні на будівництві об'єкта працюють 132 людини, для досягнення поставленої мети максимально задіяні людські і матеріальні ресурси.

На нараді, яку провів генеральний директор Запорізької АЕС В'ячеслав Тищенко, присутні обговорили хід реалізації проекту. Одним з найголовніших питань, яке потребує вирішення у найближчий час, є питання підготовки приміщень під прийом обладнання в рамках міжнародної допомоги. Відзначено, що з 317 приміщень корпусу НЦПРП для прийняття міжнародної допомоги в повному обсязі необхідно виконати заплановані будівельні роботи по 34 приміщеннях, які розташовані на різних відмітках. Тут задіяні оздоблювальні, сантехнічні, електромонтажні та монтажні ділянки, і до середини липня намічено 100-відсоткове виконання запланованих робіт. На сьогодні  готовність цих приміщень складає 50 %. Роботи в приміщеннях другої черги (їх налічується 59) уже розпочаті, і до вересня планується їх закінчення.

Визначена конкретна дата готовності до роботи полярного крана, який вже змонтований, і зараз ведуться приймально-здавальні роботи. Після його введення розпочнеться монтаж важковагового обладнання. У цілому це серйозне просування вперед.

Закінчено поставку обладнання з Хмельницької АЕС, яке буде використовуватися в навчальному центрі, ведуться роботи з передачі обладнання з інших АЕС. Ревізія і виготовлення обладнання на заводах ВП «Атоменергомаш» ведуться відповідно до затвердженого графіка без зривів і зауважень.

На нараді обговорювалася також готовність різних тренажерів («перевантажувальна машина», «стенд для випробування приводів системи управління захисту (СУЗ)», «стенд випробувань арматури» та інші). На кожному з змонтованих тренажерів представники компанії AREVA NP (Німеччина) проведуть пілотні курси навчання.

На нараді штабу обговорювалося також питання, що стосується переліку заходів з підготовки об'єкта, що будується до осінньо-зимового періоду.

Важковагове обладнання допрацьовується і готується до транспортування. Схема і дороги підготовлені, визначений потенційний перевізник, з яким ведеться робота з укладення договору.

Довідково

Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

 

версія для друку