українська російська англійська
На розгляді банків у рамках реалізації програми активізації розвитку економіки - 65 проектів
21.06.2013 | 13:54
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна приступила до активної фази реалізації Державної програми активізації розвитку економіки. Так, в нашій країні з використанням механізмів, закладених у Програмі,  вже втілюється три великих проекти – два з них щодо виробництва навісного сільськогосподарського обладнання і третє – модернізація металургійного виробництва на підприємстві «Донецьксталь», де відбувається перехід від доменного на нове електросталеплавильне виробництво. Про це у ході програми «Про головне» Першого Національного телеканалу  повідомив  директор департаменту стратегічного планування Мінекономрозвитку Євген Олейніков.

За його словами, поступово збільшується і кількість галузей, у яких почалася реалізація проектів у межах Програми.

«Крім вже згаданих сфер, проекти в межах Програми вже реалізуються у авіаційній промисловості, суднобудуванні. Наші суднобудівники вже уклали декілька угод на цей рік щодо будівництва суден різного тоннажу. Є проекти, що реалізуються у сфері автомобілебудування. Підписано Угоду про співробітництво з відомою  французькою компанією – буде здійснюватись спільне виробництво трамваїв», - сказав директор департаменту стратегічного планування Мінекономрозвитку.

Як було повідомлено раніше,  підписано Угоду про співробітництво між українським ТОВ «Сіті транспорт груп» та французькою компанією «Alstom», яка є світовим лідером з виробництва міського транспорту. Документом передбачено, що на виробничих потужностях заводу у Львові, буде налагоджено виробництво трамваїв для України за найновішими технологіями. Реалізація проекту плануються вже цього року. На першому етапі планується випуск 20-30 трамваїв на рік. Початкові інвестиції проекту - 20-30 млн. євро.

Головне не кількість, а якість проектів, які увійшли або пропонуються для внесення в Програму, наголосив Євген Олейніков. Критерії при відборі проектів неодноразово проголошувались – імпортозаміщення, конкурентоспроможність, підтримка національного виробника, розвиток стратегічних галузей національної економіки.

Подальшому втіленню Програми сприяло й проведення Першої міжнародної бізнес-конференції «Україна і Партнери» під час якої, зокрема, було підписано Меморандум про взаємодію між українським Урядом і компанією CLAAS, яка є четвертою за потужністю компанією у світі з виробництва сільськогосподарської техніки.

«CLAAS налаштована розгорнути виробництво в Україні, тобто в країні буде працювати найякісніша сільгосптехніка, але вироблена тут», - акцентував Євген Олейніков. Нагадаємо,  про досягнуті домовленості заявив регіональний менеджер з експорту групи компанії CLAAS Томас Клаусніцер. За його словами, у планах компанії - запустити пілотний проект вже цього року, який далі буде розвинуто у масштабні потужності. Базою виробництва німецьких зернозбиральних комбайнів стане Херсонський машинобудівний завод.

Директор департаменту стратегічного планування Мінекономрозвитку зазначив, що зараз у банках на розгляді у рамках реалізації Програми, вже знаходиться 65 проектів.

 

 

версія для друку