українська російська англійська
Наталія Королевська: Затримок із гуманітарними вантажами для соціальної сфери немає
21.06.2013 | 14:16
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Звернення щодо визнання гуманітарною допомогою вантажів, призначених для органів соціальної сфери, розглядаються першочергово. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, відповідаючи на питання під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

«Щодо гуманітарних вантажів я хочу повідомити народних депутатів, що всі вантажі, які були спрямовані до лікарень, дитячих будинків, будинків-інтернатів, притулків, – всі розглядаються першочергово. На сьогодні немає жодних затримок за такими вантажами. Все, що стосується соціальної сфери, розмитнюється максимум протягом двох-трьох тижнів», - сказала вона.

Водночас Міністр повідомила, що Мінсоцполітики ініціює проведення додаткової перевірки за тими вантажами, де чітко не зрозуміле його призначення та кінцеві одержувачі.

«На жаль, сьогодні існує багато прикладів зловживань у цій сфері, й багато справ передано до  контролюючих органів, – за ними триває розслідування. Тому ті гуманітарні вантажі, які не мають прямого призначення та не надають кінцевого отримувача гуманітарної допомоги, зараз перевіряються контролюючим органами. Міністерство соціальної політики координує роботу в цьому напрямку», - сказала вона.

Довідково

Станом на 21 червня до Міністерства соціальної політики надійшло 1190 звернень щодо визнання вантажів, послуг та коштів гуманітарною допомогою. З них 665 отримали позитивну відповідь, 376 були повернуті заявникам на доопрацювання через брак документів чи неправильність оформлення  або знаходяться на перевірці правоохоронних органів. Решта звернень знаходяться на розгляді Мінсоцполітики та погодженні інших центральних органів виконавчої влади.

версія для друку