українська російська англійська
У Дніпропетровську буде створено унікальний Музей фортифікації Великої Вітчизняної війни
21.06.2013 | 15:03
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра

У цьому році Україна відзначає 70-річчя Битви за Дніпро. Битви, яка стала однією з найбільших військових операцій у світовій історії і дала початок звільненню всієї України від загарбників. Пам'ять про ті події, про воїнів Великої Вітчизняної має бути збережена для майбутніх поколінь. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул під час презентації Музею фортифікації під відкритим небом жителям Дніпропетровська.

За його словами, на двох гектарах території музею з максимальною точністю буде відтворено ділянку лінії фронту, що проходила по Дніпропетровщині в 1943 році, - з фортифікаційними спорудами, справжньою військовою технікою та зброєю часів Великої Вітчизняної війни.

Музей фортифікації включатиме чотири основні частини. Одна з них - мережа фортифікаційних споруд (окопів, бліндажів, капонірів, мінометних осередків, кулеметних точок), розгорнутих просто неба.

У головному залі Музею буде розташована експозиція з предметів побуту, нагород, документів, зброї і техніки періоду Великої Вітчизняної війни. Також у головному залі буде представлена Діорама у масштабі 1:35, на якій буде відтворений фрагмент танкової битви за Дніпропетровщину.

«Важливою частиною музею стане каплиця Пам'яті загиблим воїнам, партизанам і підпільникам, поруч з якою будуть встановлені меморіальні плити зі списками основних частин і з'єднань, які брали участь в обороні та звільненні Дніпропетровської області», - сказав Олександр Вілкул.

За його словами, на території музею буде збудований кінотеатр-лекторій, в якому проводитимуться семінари, презентації, виставки.

Також відвідувачі музею зможуть побачити реконструкції бойових дій із застосуванням візуальних та звукових спецефектів (піротехніки, димів, сигнальних імітацій пострілів).

«Сьогодні я офіційно оголошую про початок масштабному проекту - створення унікального Музею фортифікації в Дніпропетровську, аналогів якому немає в Україні. Музей буде готовий прийняти відвідувачів за півтора роки і відкриється в 2014-му напередодні  70-ї річниці Визволення України», - сказав Олександр Вілкул.

Наразі вже створений макет музею масштабом 1:80, який є точною копією майбутньої споруди.

Також 25 жовтня 2013 року в день 70-річчя звільнення Дніпропетровська в парку Леніна в Дніпропетровську буде відкрита виставка Музею фортифікації. Того ж дня пройде масштабна реконструкція Битви за Дніпро. У ній візьмуть участь більше 500 учасників з різних областей України, Росії та інших держав.

«Створення музеїв Великої Вітчизняної війни, зокрема, Музею фортифікації в Дніпропетровську, – важливий напрямок діяльності із захисту правдивої історії українського народу. Підтримка історичних традицій, патріотичне виховання молоді, турбота про ветеранів Великої Вітчизняної – ключова складова політики Уряду зі збереження національної пам’яті про визначну роль українського народу в здобутті Великої Перемоги»,  - сказав Олександр Вілкул.

Уряд приділяє велику увагу збереженню народної пам’яті про події та битви Великої Вітчизняній війні та увічненню пам’яті загиблих захисників Вітчизни. З 2010 року активізовано пошукову та меморіальну діяльність на території України. Завдяки цьому тисячі людей дізналися про долю своїх близьких, які віддали життя на тій війні. Також ведеться робота з ремонту пам’ятників та меморіалів Великої вітчизняної війни, благоустрою прилеглих до них територій та під’їзних шляхів, упорядкуванню братських могил захисників Вітчизни.

версія для друку