українська російська англійська
Пенсії держслужбовцям будуть обчислювати за новим порядком
21.06.2013 | 16:10
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Пенсії держслужбовцям з 1 січня 2014 року будуть обчислювати за новим порядком. Про це повідомив Директор департаменту пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів Микола Шамбір, коментуючи новий Порядок та умови визначення заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця, прийняті Кабміном.

«Згідно з документом, з 1 січня 2014 року під час призначення пенсії посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання та вислугу років враховуватимуться в розмірах, установлених на день призначення пенсії за останньою займаною посадою», - зазначив директор Департаменту пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів Микола Шамбір.

Розміри інших виплат, що включаються в заробіток для призначення пенсії, в залежності від дати звернення за пенсією, визначатимуться за бажанням пенсіонера за останні 24 або будь-які 60 календарних місяців роботи на посадах, які дають право на даний вид пенсії.

«Перерахунок раніше призначених пенсій здійснюватиметься у разі підвищення розміру зарплати працюючого державного службовця за рішенням Уряду або у зв’язку із зміною мінімальної зарплати», - зауважив Микола Шабмір.

Крім того, Микола Шамбір відзначив, що Мінсоцполітики комплексно підходить до питання модернізації пенсійної системи. З цією метою при відомстві за ініціативи Міністра соціальної політики України Наталії Королевської було створено робочу групу, яка займається найбільш актуальними питаннями. Зокрема, запровадженням другого рівня накопичувальної пенсійної системи, осучасненням пенсій, а також питанням пенсійного віку.

Нагадаємо, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН щорічно 23 червня світова спільнота відзначає День державних служб. В Україні День державного службовця відзначають, починаючи з 2003 року, згідно з відповідним Указом Президента України.

Довідка

Новий порядок набуде чинності з 1 січня 2014 року, разом з набуттям чинності нового закону України «Про державну службу», який було прийнято Верховною Радою 17 листопада 2011 року.

 

версія для друку