українська російська англійська
Донецька область зацікавилась "аграрним" досвідом Канади
21.06.2013 | 16:50
Донецька ОДА

Перспективи розвитку співробітництва між Донеччиною та канадською провінцією Саскачеван обговорили сьогодні голова Донецької ОДА Андрій Шишацький та Віце-прем’єр-міністр – Міністр фінансів Кен Кравець.

Говорячи про можливість співпраці в аграрному секторі, голова облдержадміністрації зазначив, що для регіон дуже зацікавлений у вивчені досвіду Канади в сфері сільського господарства та переробки сільгосппродукції.

Зараз тут у сільському господарстві приділяють більшу увагу переробці продукції, аніж її виробництву. Це створює додаткові робочі місця.

«Створення нових переробних підприємств, які б гарантували продовольчу безпеку та нові робочі місця зараз є основним завданням і перед нами», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Фоменко. Він додав, що в області вирощується близько одного мільйону тонн соняшника, проте є лише два підприємства, що забезпечують переробку його насіння. За словами заступника глави регіону, у вересні буде відкрите третє, а згодом ще одне. Це дозволить повністю перекрити переробку всього об’єму врожаю на території області.

Керівники регіонів обговорили і досвід своїх територій у реструктуризації теплоенергетичної системи. Андрій Шишацький зазначив, що на Донеччині багато котельного обладнання потребує заміни, а теплоенергетика в цілому – впровадження нових технологій «зеленої енергетики», що сьогодні є пріоритетом місцевої влади.

Кен Кравець відзначив, що обидва регіони мають схожість у способі виробництва електроенергії – у Саскачевані для цього також у великому обсязі використовується вугілля.

«Нас дуже турбує кількість шкідливих викидів від такої діяльності. Ми намагаємось зробити цю технологію якомога чистішою», - зазначив канадський посадовець. Він також сказав, що досвід його країни в обмеженні екологічного навантаження на навколишнє середовище стане у нагоді Україні та нашому регіону.

 

 

 

 

версія для друку