українська російська англійська
МЗС України поширило заяву з приводу трагічної загибелі українських громадян в Пакистані
23.06.2013 | 13:33
Прес-служба Міністерства закордонних справ

В Україні були шоковані звісткою 23 червня ц.р. про розстріл  терористами  групи туристів, внаслідок чого, за попередніми даними, були вбиті українські громадяни, які перебували в районі  гори Нанга-Парбат на півночі Ісламської Республіки Пакистан.

Трагедія сталася в районі, який до цього вважався найбезпечнішим у Пакистані місцем для відвідування туристами, і такий інцидент з іноземцями трапився вперше за десятки років.

З урахуванням вищевикладеного, МЗС України наполегливо рекомендує українським громадянам, у тому числі і групам альпіністів, які планували ближчим часом здійснити сходження на вершини в даному регіоні, перенести ці плани.

МЗС України закликає Уряд Пакистану здійснити ретельне розслідування скоєного злочину, вжити заходів з підвищення безпеки для українських громадян, що перебувають на території ІРП, а також справедливого покарання винних та виплати родинам загиблих належної компенсації.

Висловлюємо щире співчуття сім’ям  загиблих українських туристів.

Україна жорстко засуджує тероризм, прояви якого не можуть бути виправданими будь-якими гаслами та ідеями, і  вважає недопустимим напад на мирних громадян, які своїми діями популяризували туристичний потенціал Пакистану та не складали жодної загрози.

 

версія для друку